Měděné trubky mají široké uplatnění

In Doporučujeme

Měděné trubky se běžně používají pro topné systémy, ovšem najít je můžete také u klimatizačních systémů, kde představují chladicí potrubí. S měkkými i pevnými měděnými trubkami se zkrátka setkáte v domácnostech i firmách po celé České republice.

Měď je trvanlivá, odolná vůči korozi i vysokým teplotám, což jsou hlavní důvody, proč byla oblíbená také pro přepravu teplé a studené vody. Měď je také recyklovatelná, což znamená, že jejím používáním můžete snížit dopad na životní prostředí. Existují dvě hlavní kategorie měděných trubek.

Jestliže hledáte měděné trubky a další materiály, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Profimet.

Měkké měděné trubky – žíhané a ohýbatelné

Měkké měděné trubky jsou o něco dražší, protože musí projít dalšími procesy, aby byly opět ohebné. Cena se vyplatí, protože s tímto typem trubek můžete manévrovat kolem jakýchkoliv překážek, které stojí v cestě vašemu vodovodnímu potrubí.

Tuhá měď – tvrdě tažená

Tento typ trubek se běžně používá pro vodovodní potrubí, ovšem není možné ho ohýbat, takže okolo překážek se potom používají tvarovky nebo ohýbačky, případně budete muset odstranit vše, co vám brání v cestě. Tuhou měď můžete ošetřit, aby byla měkká.

Měděné spoje

Pevné měděné tažené trubky se spojují pomocí spojů. Pro spojení tuhého potrubí se používají kapilární pájené, tlakové, lomenicové, nebo lisované spoje.

Jaká je životnost měděného vodovodního potrubí?

K čemu se používají měděné trubky, když dosáhnou konce své životnosti? Tento materiál se recykluje a použije k výrobě dalších věcí. Ale nebojte se, tyto trubky mají dobrou životnost, takže na to v nejbližší době nebudete muset myslet.

Měděné potrubí vydrží v průměru 50 až 70 let, ovšem ve většině případů i déle. Více informací o tomto materiálu a nabídku měděných trubek najdete na stránce Profimet.cz.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu