Ošuntělý elegantní styl v interiéru

In Bydlení

Existuje mnoho způsobů, jak vylepšit svůj interiér za nejnižší cenu. Designéři dnes mohou nabídnout několik docela zajímavých stylů.  Výběrem omšelé elegance získáte neobvykle stylový dům s útulnou atmosférou. Shebby chic je krásný a elegantní styl. Doslovně přeloženo jako „shabby brilliance“, „shabby chic“ – přesně odráží jeho hlavní rys.

Shabby chic je elegantní způsob, jak pomocí starožitností vytvořit módní interiér.

Stylový příběh

Tento směr interiérového designu se objevil v Anglii v 80. letech 20. století. Praktičtí Britové tak zdobili své venkovské domy starým použitým nábytkem a věcmi, které používala více než jedna generace.

Rustikální styl umožnil na některých místech používat rozbité a popraskané stoly, židle, skříňky, komody s loupající se barvou.  Ale samozřejmě to byly vysoce kvalitní, skutečné starožitnosti. Byly jednoduše opraveny a znovu natřeny. A pokud se nábytek koupil s domem, mohou se původní rodinné relikvie ukázat jako velmi užitečné. Čím vybledlejší, tím vznešenější a rafinovanější.

Všechno staré a omšelé se rychle stalo populárním a počet fanoušků takového stylu neustále roste. Po zachovalých starožitnostech začíná být opravdu velká poptávka. Pokusy dekoratérů o výměnu starého nábytku za nový přesně kopírovaly vzorky viktoriánské éry, ovšem byly neúspěšné. Tato „starožitnost“ stále vypadala v celku nepřirozeně, jako umělý cizí falešný prvek. A to i přes značné investice.

Malířka Rachel Ashwell našla jednoduché a zcela jedinečné řešení. Na „bleších trzích“ hledala starožitnosti (nejprve nábytek a potom ozdobné předměty), uspořádala je a prodala s velkým úspěchem. Nábytek může být kompletně z různých dob, doplněný speciální výzdobou, perfektně zapadá do obecného, ​​samozřejmě nového autorova stylu. Rachel Ashwell ho nazvala „Shabby Chic“. Tento styl rychle získal bezprecedentní slávu.

Funkce stylu

Interiér v tomto stylu se vyznačuje pastelovými barvami. Základní tóny jsou bílá, krémová, světle fialová, světle růžová, světle modrá, tyrkysová, levandule, krémová, len, slonovinová. Krásné barvy a odstíny, jako by zaprášené oparem času.

Ve výzdobě jsou pastorační motivy a andělé docela přijatelné. Na židlích, křeslech a sedacích soupravách – přikrývky, na stolech a zásuvkách – krajkové ubrousky. Ruční výroba je v tomto stylu vítána. V celém světě převládají lehké květinové motivy. Zařízení může být staré nebo nové, ale uměle stárnuté.

Shebby chic styl si osvojil hodně ze stylů vintage a retro, kde je také směs éry, kombinace nových a starých věcí bez přílišného luxusu.

Zchátralá elegance vyžaduje stylistickou uniformitu. V interiéru místnosti se neobejdete bez několika rozpoznatelných detailů. K veškerému vybavení musí být přidána hlavní barva, například bílá nebo světle modrá. Pokud se vám líbí toto mírně naivní kouzlo a už jste se rozhodli změnit interiér vašeho domu tak zvláštním způsobem, možná byste měli začít s nějakým pokojem podle vašeho výběru, s altánem nebo s letním domem.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu