Noční stolky – jak si vybrat a na co se dívat?

In Bydlení

Obvykle se o všech výhodách nočních stolků dozvíte až při jejich používání. Nedostatky však můžete prozkoumat předem, a to i ve fázi nákupu, a odmítnout modely, které vám absolutně nevyhovují. Zkušení uživatelé navíc doporučují věnovat pozornost stylu a barvě nábytku.

Vnitřní vybavení nočního stolku

Obvykle na stole vedle postele je postavena nějaká drobnost, která zjemňuje celkový vzhled: kosmetika, hygienické výrobky, léky, notebooky, pomůcky, brýle a mnoho dalšího. Takové věci mohou být skryty v zásuvce stolku, která se doporučuje pro pohodlnější použití doplnit interním organizérem. Často je zde také prostor s dveřmi pro uložení větších předmětů – například vaše oblíbené knihy nebo náhradní pyžamo.

Moderní výrobci nabízejí široký výběr modelů, ale malý noční stolek se 2 až 3 zásuvkami bude výhodný pro všechny. Takový nábytek nekonkuruje rozměrům komody a harmonicky doplňuje postel.

Osobní věci by měly být chráněny před zvědavýma očima, takže noční stolky jsou obvykle vybaveny neprůhlednými spolehlivými dveřmi, které lze v případě potřeby posílit zámkem.  

Po určení uspořádání nočního stolku věnujte pozornost těmto charakteristikám:

  • rozměry modelu;
  • druh dřeva a způsob otevírání dveří (vlevo, vpravo);
  • stabilita produktu;
  • povrch na pracovní desce;
  • přítomnost nohou.

Zvláštní pozornost by měla být věnována výšce produktu, protože právě zde uživatelé dělají většinu chyb.

Jak si vybrat výšku nočního stolu

Noční stolky jsou obvykle využívány během přípravy na spaní nebo bezprostředně po probuzení a lidé je nejčastěji používají přímo z postele. V ideálním případě by člověk měl natáhnout ruku a hned získat správnou věc, aniž by opustil teplou a pohodlnou postel. Noční stolky jsou proto instalovány vedle čelního panelu (nejlépe ve stylu jednoho souboru) a jejich výška se rovná úrovni lůžka nebo mírně vyšší. Při měření se bere v úvahu plně vybavené lůžko, pokud jsou odhady pouze na papíře – přidejte tloušťku matrace k výšce postele.

Obecně platí, že rozměry nočního stolku jsou velmi závislé na typu postele – čím větší je postel, tím masivnější by měly být boční přídavky a naopak. Pokud je postel sama bez nohou – je žádoucí, aby skříňky byly stejné.

Design nočního stolku

Výrobci se snaží posílit horní část skříně tím, že jej vybaví deskou odolnou proti opotřebení – existují dokonce modely odolné proti vlhkosti, na které můžete snadno vložit nádobí s jídlem nebo vázou s květinami. Nejčastěji je však nahoře nainstalována malá lampa se spínačem úrovně osvětlení. Při výběru lampy dbejte na stabilitu modelu – aby lampa na vás při spaní nespadla.

Pokud vás přitahuje neobvyklý design – věnujte pozornost nočním stolům s měkkým čalouněním nebo zrcadlovou fasádou. A příznivcům klasiky poradíme, abyste si vybrali model, který bude v souladu s barvou a stylem postele. Správně vybraný funkční nábytek vaší ložnici osvobodí od nepořádku, uložíte do něj všechny potřebné věci.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu