Noční stolky – jak si vybrat a na co se dívat?

In Bydlení

Obvykle se o všech výhodách nočních stolků dozvíte až při jejich používání. Nedostatky však můžete prozkoumat předem, a to i ve fázi nákupu, a odmítnout modely, které vám absolutně nevyhovují. Zkušení uživatelé navíc doporučují věnovat pozornost stylu a barvě nábytku.

Vnitřní vybavení nočního stolku

Obvykle na stole vedle postele je postavena nějaká drobnost, která zjemňuje celkový vzhled: kosmetika, hygienické výrobky, léky, notebooky, pomůcky, brýle a mnoho dalšího. Takové věci mohou být skryty v zásuvce stolku, která se doporučuje pro pohodlnější použití doplnit interním organizérem. Často je zde také prostor s dveřmi pro uložení větších předmětů – například vaše oblíbené knihy nebo náhradní pyžamo.

Moderní výrobci nabízejí široký výběr modelů, ale malý noční stolek se 2 až 3 zásuvkami bude výhodný pro všechny. Takový nábytek nekonkuruje rozměrům komody a harmonicky doplňuje postel.

Osobní věci by měly být chráněny před zvědavýma očima, takže noční stolky jsou obvykle vybaveny neprůhlednými spolehlivými dveřmi, které lze v případě potřeby posílit zámkem.  

Po určení uspořádání nočního stolku věnujte pozornost těmto charakteristikám:

  • rozměry modelu;
  • druh dřeva a způsob otevírání dveří (vlevo, vpravo);
  • stabilita produktu;
  • povrch na pracovní desce;
  • přítomnost nohou.

Zvláštní pozornost by měla být věnována výšce produktu, protože právě zde uživatelé dělají většinu chyb.

Jak si vybrat výšku nočního stolu

Noční stolky jsou obvykle využívány během přípravy na spaní nebo bezprostředně po probuzení a lidé je nejčastěji používají přímo z postele. V ideálním případě by člověk měl natáhnout ruku a hned získat správnou věc, aniž by opustil teplou a pohodlnou postel. Noční stolky jsou proto instalovány vedle čelního panelu (nejlépe ve stylu jednoho souboru) a jejich výška se rovná úrovni lůžka nebo mírně vyšší. Při měření se bere v úvahu plně vybavené lůžko, pokud jsou odhady pouze na papíře – přidejte tloušťku matrace k výšce postele.

Obecně platí, že rozměry nočního stolku jsou velmi závislé na typu postele – čím větší je postel, tím masivnější by měly být boční přídavky a naopak. Pokud je postel sama bez nohou – je žádoucí, aby skříňky byly stejné.

Design nočního stolku

Výrobci se snaží posílit horní část skříně tím, že jej vybaví deskou odolnou proti opotřebení – existují dokonce modely odolné proti vlhkosti, na které můžete snadno vložit nádobí s jídlem nebo vázou s květinami. Nejčastěji je však nahoře nainstalována malá lampa se spínačem úrovně osvětlení. Při výběru lampy dbejte na stabilitu modelu – aby lampa na vás při spaní nespadla.

Pokud vás přitahuje neobvyklý design – věnujte pozornost nočním stolům s měkkým čalouněním nebo zrcadlovou fasádou. A příznivcům klasiky poradíme, abyste si vybrali model, který bude v souladu s barvou a stylem postele. Správně vybraný funkční nábytek vaší ložnici osvobodí od nepořádku, uložíte do něj všechny potřebné věci.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu