Moderní pračky a sušičky šetří energii

In Doporučujeme

Možná jste si někdy přečetli, jakými jsou sušičky žroutem energie a s nárůstem cen je třeba přejít opět ke klasickému sušení na šňůře. Jenomže to nemusí být tak zcela pravda a někdy ani podobnou možnost nemáme. Co bychom ale měli určitě zvážit, je výměna starých praček i sušiček za nové spotřebiče, které bývají energeticky nesrovnatelně úspornější.

Život bez elektrospotřebičů je nemyslitelný. S každou dekádou se však tito pomocníci zmodernizují a kdo chce využívat ty nejmodernější výdobytky techniky, a současně i snižovat množství spotřebovaných energií, musí zapřemýšlet nad jejich výměnou.

Moderní pračky vyperou levněji, rychleji a bývají šetrnější k prádlu

I pračky s velkými objemy jsou dnes šetrné, co se týče spotřeby vody i elektrické energie. Nabízí různé energeticky úsporné programy, díky kterým v nich vypereme za zlomek ceny než v pračkách se starším datem výroby. Velkým hitem jsou parní pračky. Obsahují program, u kterého sice pořád pereme ve vodě, ale díky parnímu programu dochází k efektivnějšímu využití prášku, k jeho rychlejšímu rozpuštění i k účinnějšímu proniknutí pracích látek do vlákna tkaniny. Z této pračky vytáhneme prádlo načechrané, takže se dá snadno vypnout. Parní programy si poradí i se zápachem prádla a zbavují jej různých alergenů.

Další vychytávkou moderních praček bývají bezuhlíkové motory. Vynikají menší náročností na údržbu a opravy, praní je efektivnější a méně hlučné. Tím, že máme možnost prát v noci, protože je pračka tišší, můžeme ji zapnout v době nízkého tarifu a opět šetřit.

Ušetřit nám pomůže i pračka s větší kapacitou. Vyprat více prádla najednou znamená opět menší spotřebu. Pereme méně pracích cyklů a pračku nám stačí zapínat méně často.

Oblíbenými programy praček na šetření mohou být eko program (ten bývá nastaven na nižší spotřebu elektrické energie i vody), program pro menší objem prádla, časovač (lze si nastavit zpuštění při nižším tarifu) či auto dose (program pro automatické dávkovaní pracího prostředku a aviváže).

Sušičky nezatracujte ani v době vysokých cen energie

Sušičky jsou skvělý vynález. Umožňují nám šetřič čas a peníze za žehlení. Vyhneme se plísním v bytě kvůli vysoké vlhkosti vznikající při sušení prádla. Též nám umožňují mít méně oblečení, protože dokážeme extrémně zrychlit jeho vyprání a vysušení. Nepotřebujeme proto tolik kusů jako bez sušičky. Určitě bychom však měli sušit v moderní kondenzační sušičce s tepelným čerpadlem. Ta umí ušetřit obrovské množství energie. Rozhodně však pravidelně čistěte filtry v sušičce. Ještě více energie šetří odvětrávaná sušička prádla. Tu však lze instalovat pouze tam, kde jsme schopni zajistit odvětrávaní. Také modelů těchto sušiček je poskrovnu.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu