Moderní pračky a sušičky šetří energii

In Doporučujeme

Možná jste si někdy přečetli, jakými jsou sušičky žroutem energie a s nárůstem cen je třeba přejít opět ke klasickému sušení na šňůře. Jenomže to nemusí být tak zcela pravda a někdy ani podobnou možnost nemáme. Co bychom ale měli určitě zvážit, je výměna starých praček i sušiček za nové spotřebiče, které bývají energeticky nesrovnatelně úspornější.

Život bez elektrospotřebičů je nemyslitelný. S každou dekádou se však tito pomocníci zmodernizují a kdo chce využívat ty nejmodernější výdobytky techniky, a současně i snižovat množství spotřebovaných energií, musí zapřemýšlet nad jejich výměnou.

Moderní pračky vyperou levněji, rychleji a bývají šetrnější k prádlu

I pračky s velkými objemy jsou dnes šetrné, co se týče spotřeby vody i elektrické energie. Nabízí různé energeticky úsporné programy, díky kterým v nich vypereme za zlomek ceny než v pračkách se starším datem výroby. Velkým hitem jsou parní pračky. Obsahují program, u kterého sice pořád pereme ve vodě, ale díky parnímu programu dochází k efektivnějšímu využití prášku, k jeho rychlejšímu rozpuštění i k účinnějšímu proniknutí pracích látek do vlákna tkaniny. Z této pračky vytáhneme prádlo načechrané, takže se dá snadno vypnout. Parní programy si poradí i se zápachem prádla a zbavují jej různých alergenů.

Další vychytávkou moderních praček bývají bezuhlíkové motory. Vynikají menší náročností na údržbu a opravy, praní je efektivnější a méně hlučné. Tím, že máme možnost prát v noci, protože je pračka tišší, můžeme ji zapnout v době nízkého tarifu a opět šetřit.

Ušetřit nám pomůže i pračka s větší kapacitou. Vyprat více prádla najednou znamená opět menší spotřebu. Pereme méně pracích cyklů a pračku nám stačí zapínat méně často.

Oblíbenými programy praček na šetření mohou být eko program (ten bývá nastaven na nižší spotřebu elektrické energie i vody), program pro menší objem prádla, časovač (lze si nastavit zpuštění při nižším tarifu) či auto dose (program pro automatické dávkovaní pracího prostředku a aviváže).

Sušičky nezatracujte ani v době vysokých cen energie

Sušičky jsou skvělý vynález. Umožňují nám šetřič čas a peníze za žehlení. Vyhneme se plísním v bytě kvůli vysoké vlhkosti vznikající při sušení prádla. Též nám umožňují mít méně oblečení, protože dokážeme extrémně zrychlit jeho vyprání a vysušení. Nepotřebujeme proto tolik kusů jako bez sušičky. Určitě bychom však měli sušit v moderní kondenzační sušičce s tepelným čerpadlem. Ta umí ušetřit obrovské množství energie. Rozhodně však pravidelně čistěte filtry v sušičce. Ještě více energie šetří odvětrávaná sušička prádla. Tu však lze instalovat pouze tam, kde jsme schopni zajistit odvětrávaní. Také modelů těchto sušiček je poskrovnu.

You may also read!

Jak zpestříte svůj milostný život?

Dlouhodobé vztahy vyžadují pořádnou porci práce. Dříve či později si totiž uvědomíte, že začínáte pozorovat prvotní náznaky nebezpečného stereotypu.

Read More...

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Mobile Sliding Menu