Jak si vybrat kola pro auto: tipy pro začátečníky

In Automoto

Mnoho začínajících motoristů vidí kola jako krásný doplněk, ale je to chyba. Přesto jsou základním prvkem designu automobilu: bez kol je pohyb vozidla nemožný. Tato část také hraje významnou roli při určování dynamických vlastností vozidel: mohou zvýšit nebo snížit jízdní vlastnosti. Proto je důležité je při výměně vybírat správně.  

Klíčové aspekty nákupu

Pokud se rozhodnete vyměnit ráfky, musíte je vybrat na základě základních charakteristik vozidla. Nejjednodušší způsob, jak využít výběr značky automobilu. Můžete si však nechat ujít levné a vysoce kvalitní modely, které se hodí pro vaše vozidlo. Navíc ne všechny obchody mají členění podle modelu, takže si musíte vybrat podle charakteristik.

Typ disku

Dnes existují tři hlavní typy disků:

  • levné lisované se standardními vzory;
  • dražší, ale mohou vypadat velmi zajímavě;
  • nejdražší a trvanlivé kované.

Každý typ disku má své klady a zápory, většina si stejně vybere podle svých finančních možností. Pokud design výrobků pro vás není nijak zvlášť zajímavý, ale funkčnost je znepokojivá, můžete použít levné lisování: je dobře opraveno, slouží dlouhou dobu a je docela vhodné pro použití v normálním režimu.

Montážní vlastnosti

Správná instalace disku závisí na tom, jak správně byly vybrány montážní vlastnosti. Je důležité dodržovat všechna tato doporučení, protože porušení omezují manipulaci s vozidlem.

Zvažte:

  • průměr. Je označen písmenem R. Přípustné průměry jsou obvykle uvedeny v příručce. Musí odpovídat průměru pneumatiky;
  • počet montážních otvorů a jejich umístění. Počet upevňovacích šroubů závisí na hmotnosti vozidla a na dostupných rychlostních režimech. Je bezpodmínečně nutné dodržovat vzor šroubů, i když se rozdíl mezi modely jeví jako velmi malý. Nesprávná volba povede k tomu, že disk nebude dostatečně utažen, to způsobí poškození kola;
  • šířka disku. Je označeno písmenem J. Zvažte šířku pneumatik, které používáte, protože výrobky musí být kompatibilní;
  • zális disku. Stačí vzít model s přesně stejným offsetem, který je již na vašich discích, protože jinak se vaše stopa změní. To může způsobit zvýšení zatížení podvozku, což zase povede k jeho opotřebení. Někdy průvodci provedou změny tohoto parametru vědomě, ale pokud nerozumíte tomu, co děláte, nemusíte experimentovat;
  • velikost středového otvoru. Je označen jako DIA. Pokud tento parametr nesplníte, jednoduše vám neumožní připojit disk. Pokud se pokusíte nainstalovat model s příliš velkým středovým otvorem, kolo začne vibrovat, což sníží ovladatelnost stroje;
  • hrby – výstupky na vnějším povrchu disku. Jsou určeny k opravě bezdušových pneumatik. Téměř všechny modely jsou vybaveny hrby, ale přesto stojí za zvážení při nákupu použitého produktu.

Správný výběr disku vám pomůže nejen změnit vzhled vašeho vozu, ale také zlepšit ovladatelnost, což znamená bezpečnost vozidla. Proto stojí za to strávit trochu času výběrem produktů a získat jistotu, že vás automobil poslouchá.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu