K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

In Doporučujeme

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru. Zároveň musíte dodržovat co nejvyšší rychlost výroby, kvalitu i nejnižší cenu, jinak vás převálcuje četná konkurence. Jakou roli v těchto ohledech hrají kalibry?

Uložení děr a hřídelí

Mezi nejčastější úkony bezesporu patří uložení s vůlí, či s přesahem, stejně jako řezání závitů. Ihned po obdržení zakázky se stačí podívat do příslušných strojírenských tabulek, abyste zjistili, v jakých nepatrných rozměrech se budete během její realizace pohybovat. V takových chvílích vám opravdu nestačí posuvné měřítko a další běžné pomůcky.

Nejdříve se zaměříme na vnější tvary, jejichž správné provedení snadno identifikujeme s pomocí třmenového kalibru. Ti zkušenější z vás stoprocentně vědí, že vnitřní rozměry zase zkontrolují kalibry válečkové.

Zvláštní kategorií jsou i šroubovice, které mohou mít klasickou metrickou podobu, ale často se setkáte i s trubkovou, palcovou a Whitworth variantou. Ať tak, či onak, vnější provedení (šroub) zkontrolujete díky závitovým kroužkům, zatímco vnitřní (matice) musíte seznámit se závitovými kalibry. Chcete-li mít stoprocentní jistotu dobře odvedené práce, zkoušejte opravdu každý jednotlivý obrobek.

Velké investice

Pravé kouzlo úspěchu tkví ve vlastnictví desítek a desítek jednotlivých typů těchto pomůcek, přičemž se není čemu divit. Současný trh totiž vyžaduje vážně ohromné množství normovaných tolerancí.

Pokud vás nebaví neustále objíždět kamenné prodejny v celém regionu a složitě hledat potřebné vybavení, otevřete si stránky známého e-shopu pod výše vloženými odkazy. Během několika málo kliknutí objednáte jakýkoliv kalibr a necháte si jej doručit až k branám vaší firmy.

You may also read!

Vodní dýmky jsou stále více populární

Říká se jí vodnice, šíša, je to zkrátka vodní dýmka. Jedná se o stále populárnějšího společníka do čajoven, dalších

Read More...

Jak si doma upražit vlastní kávu?

Káva je slast, kterou si rádi dopřáváme v kavárnách, práci, ale i doma. Opravdoví fajnšmekři milují surovou chuť kávy.

Read More...

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Mobile Sliding Menu