O blahodárných vlastnostech meruňkového oleje se dá mluvit donekonečna. Je známo, že se vyrábí z meruňkových jader, které jsou doslova skladem vitamínů a minerálů. Meruňkový olej obsahuje vitamíny A, E, C, D a některé vitamíny B. Kromě toho obsahuje olej také polynenasycené mastné kyseliny, které významně zlepšují výkon mnoha částí těla.
Vzhledem k tomu, že vlastnosti meruňkového oleje vám umožňují vyživovat a zvlhčovat pokožku, často se používá k vytváření masek pro obličej a pokožku kolem očí. Kůže na těchto částech těla je nejcitlivější na změny v těle, změny související s věkem a na vlivy prostředí. Neduhy – akné, černé tečky, příliš mastná nebo suchá kůže. To znamená, že tělo reaguje na změny ve vnitřních orgánech. Na kůži obličeje, můžete jasně určit celkový stav celého organismu.
Masky na bázi meruňkového oleje lze navíc snadno aplikovat na vlasy, řasy a obočí. Díky svému jedinečnému složení pomáhá meruňkový jaderný olej bojovat proti suchým a křehkým vlasům. Masky založené na meruňkovém oleji pomáhají urychlit růst řas a obočí – jsou mnohem silnější a zdravější.
Do meruňkového oleje můžete přidat olej z jasmínu nebo santalového dřeva, abyste posílili chloupky a zabránili jejich křehkosti. Masky s meruňkovým olejem jsou zvláště doporučovány pro dívky, jejichž vlasy byly často barveny.
U rýmy je meruňkový olej často aplikován do nosu. Vlastnosti tohoto oleje umožňují léčit rýmu i u kojenců a malých dětí, stejně jako u těhotných a kojících žen. Pro děti je jedna dávka jedna kapka do jedné nosní dírky a dospělí mohou kapat tři kapky najednou.
Meruňkový olej se často používá jako krém na pokožku rukou, jakož i k posílení nehtů a kutikul. Takový olej se přidává do krému spolu s mandlovým olejem a medem, na jeho základě se vyrábějí masky a také se přidávají do mýdla. Olej se nechá na nehtech přes noc, takže se lépe vstřebává a výsledek je působivější.