Sex během těhotenství: 7 nejčastějších otázek a odpovědí

In Erotika

Bojíte se pohlavního styku během těhotenství? Nebojte se! V tomto článku rozptýlíme všechny vaše pochybnosti.

1. Co cítí dítě během pohlavního styku?

Dítě je chráněno uvnitř amniotického vaku, do kterého mikroby a sperma nemohou proniknout během pohlavního styku. Děloha na straně krku je pokryta vrstvou hlenu. Během pohlavního styku cítí dítě jen lehké, kymácející se pohyby. V posledních týdnech těhotenství může orgasmus způsobit mírné kontrakce, které trvají až 30 minut po pohlavním styku.

2. Přestanu být atraktivní pro svého partnera?

Většina mužů pozitivně reaguje na oblý pas a plná prsa. Může se však stát, že se budoucí otec bude cítit nepohodlně. Důvodem však ve většině případů je úzkost a strach, že vám nebo dítěti ublíží. V každém případě je lepší diskutovat o tomto bodě společně.

3. Proč v poslední době nechci mít sex?

Mnoho těhotných žen má podobné pocity. Je těžké udržet pocit erotiky, když jste neustále unavené a chcete spát. Ale i když tyto příznaky zmizí, vášeň se nemusí vrátit kvůli bolesti zad a nepříjemné bolesti břicha.

4. Co mám dělat, když po pohlavním styku dojde k mírnému krvácení?

I mírné krvácení během těhotenství je vážným důvodem konzultace s lékařem. Ve většině případů (během normálního průběhu těhotenství) takový výtok naznačuje mírný otěr sliznice děložního hrdla během pohlavního styku, ale musíte se ujistit, že za tím již není žádný vážnější důvod. Pokud se jedná o tření, nemusíte omezovat svůj sexuální kontakt, zatímco odborníci doporučují používat maziva, která vám pomohou zmírnit nepohodlí.

5. Mám předčasnou kontrakci děložního čípku – mohu mít sex?

Záleží na tom, jaké období těhotenství bylo diagnostikováno touto patologií a jak krátké je snížení. Pokud potřebujete chránit děložní čípek, měli byste se vyhnout klasickému vztahu. Pokud je kontrakce zanedbatelná a lékař zjistí, že nepostupuje, můžete se vrátit k sexuální hrátkám.

6. Jak se milovat s manželem v druhé polovině těhotenství?

Když se bříško zvětšuje, klasické polohy již nejsou vhodné. Volba dalších pozic je zcela na vás – hlavní věc je, že jste v pohodě.

7. Měl by se sex omezit v posledních měsících těhotenství?

Z lékařského hlediska to není nutné až do okamžiku, kdy plodová voda odejde. Každý lékař vám to řekne. Pokud se však bojíte předčasného porodu, nezapomeňte, že erotické potěšení lze získat nejen z plného styku, ale také z náklonnosti.

You may also read!

Čištění střech: cesta k dlouhodobému zdraví Vašeho Domu

Čištění střech je důležitým úkolem, který může zvýšit životnost vaší střechy a zachovat integritu domu. Střecha je vystavena nepříznivým

Read More...

Textilní velkoobchod: Tajemství úspěchu ve světě módy a textilního průmyslu

Pro mnoho maloobchodníků, návrhářů a výrobců je klíčové mít přístup k široké škále kvalitního textilu, aby mohli vytvářet trendy

Read More...

Vodní dýmky jsou stále více populární

Říká se jí vodnice, šíša, je to zkrátka vodní dýmka. Jedná se o stále populárnějšího společníka do čajoven, dalších

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu