Jak chápat zradu ve vztahu?

In Domácnost

Nejprve si vysvětlíme samotný termín „zrada“. Co je to? Koneckonců, každý chápe význam tohoto slova různými způsoby. Pro někoho je korespondence objevená náhodou již zradou. Stačí jen koutkem oka vidět polibek, najít partnera sledujícího pornografický film. Existují však ti, pro které není pohlavní styk zradou, pokud neexistuje emoční kontakt. Takže je zrada zrada? Mimochodem, je obvyklé dát zradě v každodenním životě negativní přívlastek? Je to jedno z nejtěžších témat. Kdybychom chtěli hledat definici zrady, museli bychom říci, že jde o rozhodnutí, které poškodí zájmy celku na úkor individuálního motivu.

Jemná hranice mezi zradou a pokleskem

Představte si, že někdo vezme manžela do hospody bez vašeho dovolení, pro vás to bude zrada. Nebo váš manžel u oltáře slíbil, že bude s vámi po zbytek svých dnů, a po 20 letech jeho sliby zmizely – je to zrádce? Je povinen, jakmile jednou takový slib učinil, nést po mnoha letech toto břemeno s nemilovanou ženou, se kterou ho nezavazují ani děti, protože vyrostly a žijí svůj vlastní život? Když slíbil – opravdu tomu věřil. V každém případě bude mít každý svou pravdu a každý bude mít skutečně svá vlastní práva. Všechno se rodí z hodnotového systému každého jednotlivce. Možná byste se měli předem dozvědět o hodnotách svého partnera. Naučit se, jak se vyvíjely vztahy jeho rodičů, vyprávět o své vlastní vizi rodiny a vztazích, budovat určité hranice.

A pokud hloubáte hlouběji …

Ale co když se podíváme na zradu z psychoanalytického hlediska, hlouběji? První věc, kterou uvidíme, je samozřejmě, že rodičovský pár mezi sebou, taktéž zažil zradu. Situace může mít mnoho různých aspektů. Například, táta podváděl mámu, syn vzal tento styl od otce a teď dělá totéž. Buď dcera vzala model chování od své matky, a teď nevědomky hledá muže náchylného ke zradě, nebo naopak.

   Pointa je, že se nevědomky snaží obnovit situaci z jedné nebo druhé strany, aby se nakonec pokusily to přepracovat uvnitř sebe. Nebo z toho získejte vedlejší přínos. Za odpuštěnou zradu přichází odměna – drahé dary, pozornost, zrádce je připraven padnout na nohy a prosit za odpuštění. Nikdo nikdy nic neodmítne, jedno potěšení je nahrazeno jiným. V každém případě je jasné, že v takové situaci chyběly některé velmi důležité psychologické aspekty. Ve vztahu se něco pokazilo a očividně by se muselo na obou stranách udělat hodně práce, aby se tato mísa spletitých vztahů slepila.  

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu