Jak chápat zradu ve vztahu?

In Domácnost

Nejprve si vysvětlíme samotný termín „zrada“. Co je to? Koneckonců, každý chápe význam tohoto slova různými způsoby. Pro někoho je korespondence objevená náhodou již zradou. Stačí jen koutkem oka vidět polibek, najít partnera sledujícího pornografický film. Existují však ti, pro které není pohlavní styk zradou, pokud neexistuje emoční kontakt. Takže je zrada zrada? Mimochodem, je obvyklé dát zradě v každodenním životě negativní přívlastek? Je to jedno z nejtěžších témat. Kdybychom chtěli hledat definici zrady, museli bychom říci, že jde o rozhodnutí, které poškodí zájmy celku na úkor individuálního motivu.

Jemná hranice mezi zradou a pokleskem

Představte si, že někdo vezme manžela do hospody bez vašeho dovolení, pro vás to bude zrada. Nebo váš manžel u oltáře slíbil, že bude s vámi po zbytek svých dnů, a po 20 letech jeho sliby zmizely – je to zrádce? Je povinen, jakmile jednou takový slib učinil, nést po mnoha letech toto břemeno s nemilovanou ženou, se kterou ho nezavazují ani děti, protože vyrostly a žijí svůj vlastní život? Když slíbil – opravdu tomu věřil. V každém případě bude mít každý svou pravdu a každý bude mít skutečně svá vlastní práva. Všechno se rodí z hodnotového systému každého jednotlivce. Možná byste se měli předem dozvědět o hodnotách svého partnera. Naučit se, jak se vyvíjely vztahy jeho rodičů, vyprávět o své vlastní vizi rodiny a vztazích, budovat určité hranice.

A pokud hloubáte hlouběji …

Ale co když se podíváme na zradu z psychoanalytického hlediska, hlouběji? První věc, kterou uvidíme, je samozřejmě, že rodičovský pár mezi sebou, taktéž zažil zradu. Situace může mít mnoho různých aspektů. Například, táta podváděl mámu, syn vzal tento styl od otce a teď dělá totéž. Buď dcera vzala model chování od své matky, a teď nevědomky hledá muže náchylného ke zradě, nebo naopak.

   Pointa je, že se nevědomky snaží obnovit situaci z jedné nebo druhé strany, aby se nakonec pokusily to přepracovat uvnitř sebe. Nebo z toho získejte vedlejší přínos. Za odpuštěnou zradu přichází odměna – drahé dary, pozornost, zrádce je připraven padnout na nohy a prosit za odpuštění. Nikdo nikdy nic neodmítne, jedno potěšení je nahrazeno jiným. V každém případě je jasné, že v takové situaci chyběly některé velmi důležité psychologické aspekty. Ve vztahu se něco pokazilo a očividně by se muselo na obou stranách udělat hodně práce, aby se tato mísa spletitých vztahů slepila.  

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu