Udržovat střed těla silný je základ správného držení těla

In Doporučujeme

Pravidelné cvičení má prokazatelně pozitivní vliv jak na naše fyzické, tak i duševní zdraví. Aerobní trénink je sice základ, ovšem myslet se musí i na posilování středu těla. Ochablé jádro se totiž negativně projeví na držení těla.

Silné jádro je základ

Problémy se zády či se zažíváním má dnes kdekdo. Ne každý však ví, že tyto nepříjemnosti mohou být následek slabého tělesného středu, které je tvořeno svaly pánevního dna, bránice a páteře. Jakmile toto svalstvo povolí, dochází ke špatnému držení těla. To pak může vyvolávat různé zdravotní potíže.

Tento problém však nemají pouze lidé pracující dnes a denně u počítače, ale kupodivu i mnozí profesionální sportovci. I ti často zapomínají na střed těla, a proto jen zřídka dokáží uspět na mezinárodním poli. Správné držení těla je naprosto nezbytné k normálnímu fungování organismu, a proto se doporučuje v pravidelných intervalech posilovat své jádro.

Toho lze docílit i speciálními cviky typu prkno zcela bez jakéhokoliv vybavení, nicméně mnohem lepší je trénovat s pomocí vhodné balanční pomůcky. Ta může mít více forem.

1. Balanční deska – jedná se o jednoduchou a cenově dostupnou pomůcku, která se dá používat nejen ke cvičení, avšak v případě potřeby funguje dobře i jako podložka pod hýždě. Díky tomu uživatel může posilovat jádro i během sezení.

2. Fitball – jde o velký nafukovací míč, který je pro posilování jádro naprosto ideální. S jeho pomocí lze provádět celou řadu prospěšných cviků, jež dokáží zpevnit nejen střed těla, ale další svalové struktury, například stehna.

3. Bosu – Bosu je v podstatě polokoule plná vzduchu, na které se velmi dobře posiluje nejen jádro, ale i celková stabilita. Také tuto pomůcku lze použít mnohem způsoby. Pro inspiraci je fajn mrknout se na internet.

Posilování středu těla pomocí výše zmíněných pomůcek je skutečně vysoce efektivní. Je ovšem potřeba pořídit si tento druh vybavení v obchodě, kde je k dispozici v odpovídající kvalitě.

Vyloženě laciné cvičební doplňky totiž často nefungují podle předpokladu. Proto je dobré nakupovat v e-shopech typu kocksport.cz, kde zákazník jistotu vysoké kvality skutečně má.

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu