Úroveň ženské krásy a módních rozmarů

In Móda

Kult ženské krásy prochází celou historií lidstva. Moudrý řekl: „Krása je královna, která vládne světu.“ Jiní přistoupili k této otázce filozoficky a tvrdili: „člověk nemá nic jiného než duši,“ ale sami byli připraveni dát této duši příležitost vidět dokonalou krásu. Ženská krása je ten předmět, který vždy intoxikuje každého a vzrušuje. Potřást důvěrou některých dám, že osobní život, práce a celý život závisí na tom, jak krásné jsou. Parametry pro posouzení vzhledu: tvary, délky a barvy vlasů, make-up se však vždy liší. Úroveň ženské krásy je proměnlivý, nestabilní jev, jako móda. Časy ubíhají – vysoké, tenké a úzké ramena jsou nahrazeny plnou hrudí, mohutnější a ženštější. Délka vlasů do jisté míry vyjadřuje stupeň emancipace ženy.

Účesy a postava na začátku našeho století   

Účesy byly objemné, posílené nejrůznějšími podšívkami, klobouky, sponkami do vlasů. Úroveň postavy byla velmi ženská – ocenily se velké kyčle a velkolepá ňadra. Ideální výška je 165 cm (všimněte si, že je o 10 cm menší než dnešní ideál).

Ve 20. letech si začaly ženy stříhat vlasy, což znamenalo dlouho očekávanou svobodu žen. Prsa a boky, přály si být jako muži, začaly se oceňovat menší a širší ramena. V 60. letech byly ženy unavené z toho, že jsou muži. Znovu si vzpomněly na svou ženskost. Úzká ramena, velká ňadra, velké boky a dlouhé vlasy, různé komplikované účesy – to je ideál 60. let. V 70. letech se v souvislosti s bláznivým sportem, „svalnatostí“ žen stala móda „dívčí chlap“. Opět krátké vlasy, široká ramena, malá ňadra a vyčnívající boky. Ideální výška byla 170 cm.

Ideál krásy

V 80. letech ženské pohlaví opět zatoužilo po své ženskosti – půvabné formy, svěží účesy s průměrnou délkou vlasů. Ale velká ramena jsou stále v módě. (Všimněte si, že vycpávky ramen byly důležitou součástí oblečení). Jak vypadá moderní žena? Pokud to vezmeme morálně, uvidíme dualitu. Na jedné straně je to obchodní, sebevědomá, úspěšná, nezávislá žena a na druhé straně – citlivá, romantická, svůdná krása, která se snaží tyto dva principy spojit. Pokud přistupujeme k zevnějšku, ideál, bude vypadat takto:

– růst není menší než 175 cm. (Ale lépe více)

– míry 90-60-90 (méně je možné, více je nežádoucí)

– oči, módní návrháři dávají přednost velkým, široce nasazeným, nejlépe světlým, mandlovým tvarům

– ústa jsou velká, smyslná nebo malá, nafouklá.

Hodnotí se také nohy (ideální forma je, když je spojíte, uvidíte čtyři díry), hrudník, vlasy, zuby, kůže.

Jak bude žena vypadat ve 22. století?

Nové století, a zejména nové tisíciletí, přinese vše radikálně nové – lidé se snaží rozloučit s minulostí. Návrháři předpovídají, že všechno, co se nyní nosí, se stane archaickým, to samé platí se standardem krásy – změní se.

Ze všeho výše uvedeného můžeme usoudit, že úroveň krásy připomíná kyvadlo hodinek – od tendence k minimu je tendence k maximu. Jedna věc se mění lineárně – růst: lidstvo roste v průběhu času. Možná, že normální růst módního modelu bude 190 cm. Nejpravděpodobnější je, že tencí lidé zmizí z módy. Důvodem je také skutečnost, že s rozvojem technologie lidé vedou sedavý způsob života. Co se týče vlasů, krátké vlasy přijdou do módy, přitom jak se zvyšuje rytmus života, dlouhé vlasy vyžadují náročnější péči, podnikání nečeká. Pestrost vyletí z módy, nahradí ji klasické blondýnky nebo brunetky. Skandálně jasné barvy nahradí přirozenost make-upu.

M. Markinová

You may also read!

Jak zpestříte svůj milostný život?

Dlouhodobé vztahy vyžadují pořádnou porci práce. Dříve či později si totiž uvědomíte, že začínáte pozorovat prvotní náznaky nebezpečného stereotypu.

Read More...

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Mobile Sliding Menu