Výlet do Londýna

In Cestování

Dnes je počasí hezké, slunce svítí. Těšíme se na návštěvu Londýna. Po snídani se chystáme na cestu. Necháme auto na parkovišti nedaleko města. Pak jedeme metrem. Metro je jednodušší než naše, v jedné linii. Za 30 minut jsme ujeli 17 zastávek. Nejprve navštívíme Hyde Park. Tento obrovský park (142 ha) se nachází na území mezi parkem Lane a jezerem Serpentine. V minulosti oblíbené místo pro procházky monarchů, a ještě dříve zde byl les patřící k Westminsterskému opatství.  Po vycházce v parku jsme šli ulicemi do rezidence královny Anglie. Na náměstí a poblíž plotu vidíme mnoho lidí.

Právě probíhala změna stráží. Vojáci jsou oblečeni v národních krojích. Londýnská policie má k dispozici krásné koně. Královnu jsme neviděli. Zatímco jsme se shlukovali kolem plotu, slyšel jsem českou řeč. Je příjemné slyšet vaše krajany v zahraničí a dokonce i v Londýně. Po délce plotu obdivujeme vznešenost obrovských věží. Obdivujeme nejen památky architektury, ale i vojenskou techniku (tanky). Podél zdi nahoře je protažený obrovský ostnatý drát.

Kráčíme k řece Temži – široká a majestátní, stejně jako krásný, velký most s výhledem na Parlament s věží Big Ben. Na nábřeží je mnoho turistů z celého světa. Počet obyvatel města Londýn je asi 8 milionů, zde se můžete setkat s Indy, Afričany a dalšími národnostmi. Na břehu se tyčí obří ruské kolo se skleněnými kabinami.

O kousek dále na ulici vidíte pouliční kouzelníky, snílky oblečené ve světlých kostýmech. Někteří hráli na nástroje a tak si vydělali na živobytí, jiní stáli jako sochy bez pohybu – představovali památky. Překročili jsme další most a šli na Trafalgarské náměstí, kde se hemžilo spoustu lidí, někteří seděli na schodech před London National Museum, kde jsme šplhali po schodech.

Národní galerie, Londýn

Návštěvy umělecké galerie jsou zdarma. Muzeum obsahuje obrazy z celého světa. Zde můžete vidět plátna Leonarda Da Vinciho, Titiana, Rembrandta, Rubense a mnoha dalších. Spoustu obrazů je starých 500 let. Nemůžu ani uvěřit, že plátna mohou být uložena tak dlouho. Hned v hale vidíme učitele, který vypráví svým studentům o historii obrazů. Je zde mnoho sálů, více než třicet. V každé hale jsou stráže. Nemůžete fotit. Prošli jsme několika místnostmi a sledovali nejslavnější obrazy.  Ve spodním sále jsou historické výstavy a expozice starožitností. Líbil se mi Egyptský sál, kde jsou sochy, jídla atd. Mají zde zdi, které napodobují egyptské zdi chrámů freskami a kresbami.

Večer se na silnici objevovaly dopravní zácpy a dlouhou dobu se stálo na semaforech. Do hotelu jsme jeli 1,5 hodiny, ale výlet stál za tu námahu.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu