Ideální pomůcky pro sportování

In Doporučujeme

V dnešní době valná část populace pracuje v pozici v sedě, což nejenže zkracuje stehenní svaly, ale zároveň tímto způsobem člověk ztrácí fyzičku a často navíc začne kvůli pasivnímu životnímu stylu tloustnout.

Z toho důvodu se doporučuje si párkrát týdně zajezdit na kole, případně zaběhat. K tomuto účelu je dobré mít nejen pohodlné oblečení, ale hodit se mohou i různé doplňky typu fitness hodinky nebo bezdrátová sluchátka.

K čemu slouží fitness hodinky?

Sportování je tak trochu věda. Když chceme například hubnout, moc nám nepomůže, pokud budeme každý den zvedat nad hlavu tuny železa. Co je naopak pro snižování váhy dobré, to je aerobní pohyb střední a nižší intenzity, tedy třeba běhání, cyklistika či například plavání.

Abychom však dokázali udržet správné tempo, potřebujeme ho nějak měřit. A k tomuto účelu mohou dobře sloužit pánské, potažmo dámské fitness hodinky.

Nejen k měření tepu

Takovéto hodinky zvládnou totiž měřit aktuální tepovou frekvenci. Když má člověk puls příliš silný, může se už pohybovat za aerobní hranicí a je tedy potřeba zpomalit. V opačném případně je naopak nezbytné šlápnout trochu více do pedálů.

Tep je sice možné měřit i pomocí levnějších chytrých náramků, nicméně hodinky bývají přeci jen sofistikovanější a disponují více funkcemi. Některé modely dokonce mohou částečně fungovat i jako mobilní telefon. Obě zařízení je však nezbytné předem spárovat.

Sportování za rytmu hudby

Mnoho jedinců se nikdy neodhodlá začít běhat či jezdit na kole, jelikož se během této činnosti začnou rychle nudit. Toto je možné alespoň částečně eliminovat poslechem hudby. Tu je snadné pustit si skrze telefon do sluchátek.

Klasické drátové verze ovšem nejsou ke sportování zrovna ideální. Mnohem lepší jsou bezdrátová sluchátka, jež přebírají data z telefonu skrze Bluetooth. Tento druh sluchátek nemusí být navíc vůbec drahý. Levnější a stále kvalitní modely je reálné pořídit i za méně než tisíc korun.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu