Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu? Důvodů je hned několik

In Doporučujeme

Koupací sud slouží nejen k relaxaci a odpočinku, ale horká voda má pozitivní dopad také na lidský organismus. Po pouhých deseti minutách pobytu v koupacím sudu se budete cítit uvolněně, protože se odplaví stres.

Ukázalo se, že koupací sudy neboli hot tub přináší spoustu benefitů, přičemž teplá voda uvolňuje endorfiny, pomáhá kloubům, snižuje bolest a podporuje bolavé končetiny. Stejně tak zmírníte po každodenním cvičením či náročném tréninku svalovou bolest, zlepšíte průtok krve a zajistíte si, že se vám bude mnohem lépe spát. Horká voda má i dobrý vliv na pokožku.

Snížení stresu

Po několika minutách v koupacím sudu vás zaplaví pocit blaženosti, protože kůže začne uvolňovat endorfiny v reakci na uklidňující teplou vodu. Endorfiny jsou přirozeně chemické látky v mozku uvolňující se v reakci na určité činnosti, jako jsou cvičení, jídlo, masáž a podobně. Při vysoké hladině pocítíte mnohem méně bolesti a méně negativních účinků stresu.

Příznivé účinky na dýchací cesty

Dalším klíčovým přínosem je pozitivní působení tlaku, který voda vyvíjí na tělo. Tento tlak podporuje průtok krve, a tím se zlepšuje i dýchání. Zvýšením průtoku krve je tělo schopno dodávat do celého těla větší množství kyslíku a tentýž tlak ovlivňuje i způsob, jakým je krev rozváděna po celé dutině hrudní. Ponořením do horké vody se mírně stlačuje hrudní stěna, a tím dochází ke změnám v dýchání.

Relaxace a úleva od bolesti

Co mají společného artritida, ztuhlé klouby, fibromyalgie, bolavé svaly a bolesti zad? Všech pět problémů se zmírní v horké vodě. Terapie teplou vodou uvolňuje klouby, snižuje bolest a nabízí 360stupňovou podporu bolavým končetinám. Navíc tyto výhody nezmizí ani po vylezení z koupacího sudu, protože koupel v teplé vodě může zlepšit celkovou úroveň bolesti i po jejím skončení.

Jestliže si chcete koupit koupací sud, zahradní domky, dětská pískoviště, ale třeba i zahradní houpačky anebo workout hřiště, obraťte se na Skluzavky.cz.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu