Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu? Důvodů je hned několik

In Doporučujeme

Koupací sud slouží nejen k relaxaci a odpočinku, ale horká voda má pozitivní dopad také na lidský organismus. Po pouhých deseti minutách pobytu v koupacím sudu se budete cítit uvolněně, protože se odplaví stres.

Ukázalo se, že koupací sudy neboli hot tub přináší spoustu benefitů, přičemž teplá voda uvolňuje endorfiny, pomáhá kloubům, snižuje bolest a podporuje bolavé končetiny. Stejně tak zmírníte po každodenním cvičením či náročném tréninku svalovou bolest, zlepšíte průtok krve a zajistíte si, že se vám bude mnohem lépe spát. Horká voda má i dobrý vliv na pokožku.

Snížení stresu

Po několika minutách v koupacím sudu vás zaplaví pocit blaženosti, protože kůže začne uvolňovat endorfiny v reakci na uklidňující teplou vodu. Endorfiny jsou přirozeně chemické látky v mozku uvolňující se v reakci na určité činnosti, jako jsou cvičení, jídlo, masáž a podobně. Při vysoké hladině pocítíte mnohem méně bolesti a méně negativních účinků stresu.

Příznivé účinky na dýchací cesty

Dalším klíčovým přínosem je pozitivní působení tlaku, který voda vyvíjí na tělo. Tento tlak podporuje průtok krve, a tím se zlepšuje i dýchání. Zvýšením průtoku krve je tělo schopno dodávat do celého těla větší množství kyslíku a tentýž tlak ovlivňuje i způsob, jakým je krev rozváděna po celé dutině hrudní. Ponořením do horké vody se mírně stlačuje hrudní stěna, a tím dochází ke změnám v dýchání.

Relaxace a úleva od bolesti

Co mají společného artritida, ztuhlé klouby, fibromyalgie, bolavé svaly a bolesti zad? Všech pět problémů se zmírní v horké vodě. Terapie teplou vodou uvolňuje klouby, snižuje bolest a nabízí 360stupňovou podporu bolavým končetinám. Navíc tyto výhody nezmizí ani po vylezení z koupacího sudu, protože koupel v teplé vodě může zlepšit celkovou úroveň bolesti i po jejím skončení.

Jestliže si chcete koupit koupací sud, zahradní domky, dětská pískoviště, ale třeba i zahradní houpačky anebo workout hřiště, obraťte se na Skluzavky.cz.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu