Jak vybrat bezpečnostní kameru?

In Technika

Domácí monitorovací systémy jsou stále populárnější. Češi se chtějí ve svém domě cítit bezpečně, neboť pouze jeden typ kamery může odradit potenciálního zloděje. Navíc se tato zařízení z hlediska technologie stávají dostupnější a pokročilejší. Jak si vybrat kameru a co musíte zvážit před provedením nákupu? Přečtěte si o tom níže.

Rozhodněte se, co potřebujete

První a nejdůležitější otázka, na kterou musíte odpovědět při výběru, je to, co přesně chcete ze svého systému získat? Nejprve určete počet kamer a kvalitu zaznamenaného obrazu. Místo instalace má také velký význam – je tma nebo jsou poblíž světla? Je území vždy osvětlené? Odpovědi na tyto otázky jasně určí vaše potřeby, a díky tomu se zaměříte na specifické vlastnosti systému.

Kterou kameru si vybrat?

Bezpochyby jsou kamery nejdůležitějším prvkem systému domácího video dohledu. Kvalita zaznamenaného obrazu do značné míry závisí na nich, zatímco schopnost rozpoznat tvář zloděje závisí na kvalitě. Tento bod je proto velmi důležitý a neměl by být podceňován. Jedním z nejdůležitějších parametrů je rozlišení. Čím vyšší rozlišení, tím lepší kvalita obrazu a s tím také ostrost detailu na zaznamenaném videu.

V současné době jsou na trhu kamery HD, tj. kamery s rozlišením 1280 x 720 pixelů a modely Full HD mají rozlišení 1920 x 1080 pixelů – budou nejlepší volbou pro nákup. Nezapomeňte však, že čím vyšší rozlišení, tím větší množství zaznamenaných dat, což znamená, že na pevném disku potřebujete více místa. Také bychom neměli zapomenout na počet snímků zaznamenaných za sekundu. Při 25 snímcích / s bude video stejně plynulé jako ve filmu.

Minimální osvětlení

Osvětlení místa natáčení je opět velmi důležité. Pokud mluvíme o otevřených plochách s dobrým konstantním osvětlením, pak by neměly být problémy. Ve většině situací je však v noci a večer katastrofický nedostatek světla. V této situaci odborníci doporučují IP kameru Hikvision DS-2CD1121-I. Takové podsvícení není pro lidské oko vidět, ale pro videokameru to stačí.  Je třeba si uvědomit, že se světlo dobře odráží od skleněných a zrcadlových povrchů, takže v místnosti to nebude vždy efektivní. Je zajímavé, že monochromatické fotoaparáty, tj. jen černé a bílé, v takových situacích fungují lépe.

Odolný vůči vodě

Odolnost proti vodě je dalším klíčovým bodem při výběru. Pokud je některá z kamer umístěna venku a vystavena srážkám, musí splňovat moderní normy ochrany. Minimální třída ochrany je IP54. Čím vyšší čísla, tím vyšší je zabezpečení zařízení.  

Kabelová nebo bezdrátová videokamera?

Při nákupu soupravy pro domácí dohled se musíme rozhodnout, zda vybrat kabelové nebo bezdrátové připojení. Každá z nich má své klady a zápory, takže řešení nemusí být tak jednoduché, jak se zdá. Instalace bezdrátových kamer je mnohem jednodušší. Stačí, když se dostanou do domácí sítě a není třeba pokládat další kabely. Kromě toho umožňují vzdálené sledování, například ze smartphonu nebo počítače. Na druhou stranu jednoduché selhání internetu nebo routeru způsobí, že rázem nemáte kontrolu nad svým majetkem. Kabelové soupravy jsou spolehlivější, ale obtížnější instalace a možná budete muset vrtat do stěny. Která z těchto možností je lepší? Volba je na nás.

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu