Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

In Doporučujeme

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba vybrat ten správný. Proto vám v tomto článku přinášíme stručný návod, podle kterého vyberete kompresor přesně podle vašich představ.

Výkon je základ

První parametr, na nějž byste se měli zaměřit, je výtlačný výkon. Hodnota udávaná v litrech za minutu určuje schopnost dodávat určité množství stlačeného vzduchu. Dávejte si ale pozor, protože někteří výrobci udávají pouze sací výkon, který může být v určitých případech až o 40 % nižší než ten výtlačný. Pro jistotu je proto dobré pořídit si o něco silnější kompresor, abyste měli dostatečnou rezervu. Obecně se však udává, že pro huštění pneumatik vám bude stačit výkon v rozmezí 50 – 160 litrů za minutu a pro stříkání menších ploch alespoň 100 l/min.

Objem tlakové nádoby

Tlaková nádoba slouží k úschově stlačeného vzduchu a může být klíčovým faktorem pro stabilitu provozu. Velikost tlakové nádoby obvykle koresponduje s výkonností. Pro běžné činnosti jako je stříkání barvy nebo čištění malých venkovních ploch, je dobré zvolit tlakovou nádobou o objemu nejméně 50 litrů. To zajistí dostatečnou rezervu stlačeného vzduchu pro efektivní provoz vašich nástrojů.

Další parametry

Pozor si dávejte také na maximální výtlačný tlak udávaný v barech. Zkontrolujte podporovaný tlak připojovaného spotřebiče a připočítejte rezervu 2 bary. Zajímat by vás nejspíše mohla i hlučnost, ovšem počítejte s tím, že čím tišší stroj bude, tím více si za něj připlatíte. Důležitou roli hraje i provedení. Protože například bezolejový kompresor se může pochlubit snadnější údržbou a mnohem větší čistotou, což poznáte i na kvalitě vyfukovaného vzduchu.

Bezolejový kompresor a další stříkací technika na vás čeká na eshopu Betafinis.cz, kde můžete nakoupit kvalitní produkty přímo od zkušených lidí v oboru.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu