Kam vyrazit do Chorvatska na letní dovolenou?

In Doporučujeme

Chorvatsko je stejně rozmanité jako podmanivé – čeká na vás drsné pobřeží Jaderského moře i půvabná historická města, která vyprávějí příběhy z dávných dob. Lákají vás starobylé hradby Dubrovníku? Chcete prozkoumat nedotčený ostrov Hvar? V následujících řádcích vám představíme dvě nádherná místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Dubrovník je perlou Jadranu

Dubrovník je město s bohatou historií sahající až do 7. století. Jedná se o skutečnou perlu Jadranu, přičemž jeho staré město je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Projdete se úzkými dlážděnými uličkami, navštívíte impozantní palác i historické chrámy, narazíte na starobylé hradby a otevřou se vám i nezapomenutelné výhledy na jasně modré vody Jadranu.

Byla by škoda navštívit Dubrovník a nevydat se na pevnost Lovrijenac, která je známá jako dubrovnický Gibraltar. Pyšní se nejen vojenskou historií, ale i dechberoucími výhledy.

V případě, že je pro vás pro letošní rok v hledáčku dovolená Chorvatsko, pak je Dubrovník správnou volbou. Vyznačuje se živou atmosférou, jež je doplněna o melodické tóny pouličních umělců a lahodnou zmrzlinu z místních obchůdků. Večerní staré město je osvětlené a romantické.

Ostrov Hvar je středomořský ráj

Ostrov Hvar je synonymem pro středomořské kouzlo. Láká k sobě milovníky slunce a kombinuje přírodní krásy, historii a pulzující kulturu. Ostrov si vás podmaní nádhernými plážemi, přičemž každá má vlastní půvab.

Hvar je také známý svými levandulovými poli, jež v letních měsících oplývají fialovou barvou a nádhernou vůní. Tamní historická města a jejich benátská architektura zase připomínají bohatou minulost ostrova.

Hledáte apartmány Chorvatsko last minute? Potom se podívejte na nabídku ubytování na portálu Hrvaska.net. Určitě narazíte na ubytování, které vám bude vyhovovat kvalitou, lokalitou i cenou.

You may also read!

Hledáte kvalitní textilní galanterii? Nabízíme vám ji

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, zajisté uvítáte kvalitní textilní galanterii a další potřeby pro tvoření, které naleznete na

Read More...

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Mobile Sliding Menu