Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

In Doporučujeme

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech hřebíčku. Vyrábí se ve vinařstvích v chladném až mírném klimatu a vychutnáte si ho třeba k pokrmům s houbami. V následujících řádcích se na Pinot Noir zaměříme podrobně.

Věděli jste o tom, že víno Pinot Noir je o více než tisíc let starší než Cabernet Sauvignon? Proč byste ho měli ochutnat i vy?

Původ vína Pinot Noir

Domovinou tohoto specifického vína je Francie, přičemž se předpokládá, že první víno Pinot Noir vzniklo v Burgundsku. Červené víno získalo název podle charakteristického hroznu a barvy, které připomíná tmavou borovicovou šišku. Pinot je francouzsky borovice a Noir znamená černý nebo noční.

Pinot Noir se pěstuje v oblasti Burgundska po staletí, protože hrozny tohoto druhu jsou náročné na pěstování, a ještě těžší je samotná výroba vína. Nicméně jaký vinař nemá rád výzvy, že? Burgunďané to rozhodně zvládli.

Chladné klima a geologie půdy v Burgundsku jsou důležité pro pěstování hroznů Pinot Noir, protože hrozny mají velice tenkou slupku, jež je náchylná na nemoci a klimatické podmínky. Sice se vinaři v sousedních vinicích pokoušeli pěstovat tyto hrozny také, ale nikdy nedosáhli takových úspěchů jako ti vinaři v Burgundsku.

Čím vás Pinot Noir dostane?

Samozřejmě svou jemnou a delikátní chutí, která je často popisována jako komplexní a vrstvená. Záleží i na tom, z jaké oblasti Pinot Noir máte, protože jinak chutná z Burgundska a jinak zase z Nového Zélandu. Pinot Noir se totiž vyrábí i v Kalifornii, Oregonu, na Novém Zélandu, ale i v Německu a některých regionech Austrálie.

Jestliže si chcete koupit plná červená vína, která vám zachutnají po všech stránkách, podívejte se do známého e-shopu OK víno.

You may also read!

Potřebujete vyřezat složitý závit? Víme, jaké vybavení je pro vás nejlepší

Řezání závitů patří mezi nejsložitější úkony, které jako obráběči můžete provádět. I přesto na vás takový požadavek vykoukne z

Read More...

Potřebujete zafinancovat rozvoj své firmy? Víme, jaký produkt je nejvýhodnější

Podnikání je pořádná fuška. Navíc vyžaduje opravdu velký kapitál, abyste ho někam posunuli. Na našem trhu naštěstí najdete velkou

Read More...

Jakým dárkem určitě potěšíte oslavence každého věku?

Točí se vám hlava z neustálého vymýšlení pěkných dárků k narozeninám, Vánocům, svátkům i dalším příležitostem? Došly vám už

Read More...

Mobile Sliding Menu