Pojištění majetku je dnes velmi důležité. Nikdy nevíte, co se může přihodit

In Doporučujeme

Asi nemá příliš smysl rozebírat důvody, proč si pojistit majetek. Nemusí přitom jít pouze o nemovitost, ale může se jednat třeba také o domácnost, případně o nahodilé poškození či odcizení cenné věci. Pojďme se v rámci našeho článku podívat na to, co si vlastně můžete v rámci majetkového pojištění pojistit a kde dává takové pojištění smysl.

Záběr majetkového pojištění je široký

Pokud si chcete pojistit dům či byt, tak v případě majetkového pojištění často myslíme třeba na přírodní živly. Často je to ale celá řada dalších situací, které ohrožují náš majetek. Pojištění majetku je důležité mít také pro situace, kdy dojde k vloupání, ale třeba také k nahodilému poškození vybavení bytu. Pokud si shrneme, co všechno může majetkové pojištění pokrývat, potom se jedná o:

  • Domy, byty a domácnosti
  • Obytné a kancelářské prostory
  • Nahodilé poškození a odcizení
  • Prodlouženou záruku

Při sjednání majetkového pojištění se rozhodne obraťte na pojišťovnu, která vám je schopna zajistit komplexní služby v této oblasti. Třeba ERGO pojišťovna vám nabízí kvalitní pojištění domácnosti, které si můžete sjednat klidně také online. Zvláště v dnešní složité době je to velmi pohodlné, kdy pro pojistku nemusíte ani nikam chodit.

Jak jsme již okrajově naznačili, náš majetek může být klidně i věc, která pro nás má nějakou hodnotu a záleží nám na ní. Tady stojí za to si pojistit nahodilé poškození a odcizení takové věci. Myslete rovněž na prodlouženou záruku, zejména pak u drahé elektroniky.

Myslete na podmínky pojištění

Než si půjdete sjednat libovolnou pojistku, vždy se dobře seznamte s podmínkami pojištění. Má smysl si sjednávat pouze takovou pojistku, která se vám skutečně v konečném důsledku vyplatí. Na trhu je dnes celá řada pojišťovacích produktů, kdy některé mohou mít podmínky lepší, jiné horší. Třeba zmiňovaná ERGO pojišťovna má vše přehledné uvedeno na svém webu, takže je jednoduché se v nabídce pojištění zorientovat.

You may also read!

Propanbutanové a propanové láhve až do domu? Brzy se bude jednat o běžnou službu

Využíváte ve své domácnosti propanbutanové láhve? Jste vášniví turisté a rádi si při kempování ohřejete jídlo na plynovém vařiči?

Read More...

Úsporná sprcha pomůže šetřit náklady za spotřebu vody

Je to životadárná kapalina a potřebujeme ji denně. Otázkou ovšem je, kolik litrů každý den vyplýtváme zbytečně, protože v úsporách

Read More...

Hledáte nové bydlení v Praze? Zkontrolujte nabídku volných bytů na Praze 3 a vyberte si ten svůj

Přejete si najít svůj byt snů a přestěhovat se někam, kde budete mít na dosah veškeré služby, ale zároveň

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu