Pojištění majetku je dnes velmi důležité. Nikdy nevíte, co se může přihodit

In Doporučujeme

Asi nemá příliš smysl rozebírat důvody, proč si pojistit majetek. Nemusí přitom jít pouze o nemovitost, ale může se jednat třeba také o domácnost, případně o nahodilé poškození či odcizení cenné věci. Pojďme se v rámci našeho článku podívat na to, co si vlastně můžete v rámci majetkového pojištění pojistit a kde dává takové pojištění smysl.

Záběr majetkového pojištění je široký

Pokud si chcete pojistit dům či byt, tak v případě majetkového pojištění často myslíme třeba na přírodní živly. Často je to ale celá řada dalších situací, které ohrožují náš majetek. Pojištění majetku je důležité mít také pro situace, kdy dojde k vloupání, ale třeba také k nahodilému poškození vybavení bytu. Pokud si shrneme, co všechno může majetkové pojištění pokrývat, potom se jedná o:

  • Domy, byty a domácnosti
  • Obytné a kancelářské prostory
  • Nahodilé poškození a odcizení
  • Prodlouženou záruku

Při sjednání majetkového pojištění se rozhodne obraťte na pojišťovnu, která vám je schopna zajistit komplexní služby v této oblasti. Třeba ERGO pojišťovna vám nabízí kvalitní pojištění domácnosti, které si můžete sjednat klidně také online. Zvláště v dnešní složité době je to velmi pohodlné, kdy pro pojistku nemusíte ani nikam chodit.

Jak jsme již okrajově naznačili, náš majetek může být klidně i věc, která pro nás má nějakou hodnotu a záleží nám na ní. Tady stojí za to si pojistit nahodilé poškození a odcizení takové věci. Myslete rovněž na prodlouženou záruku, zejména pak u drahé elektroniky.

Myslete na podmínky pojištění

Než si půjdete sjednat libovolnou pojistku, vždy se dobře seznamte s podmínkami pojištění. Má smysl si sjednávat pouze takovou pojistku, která se vám skutečně v konečném důsledku vyplatí. Na trhu je dnes celá řada pojišťovacích produktů, kdy některé mohou mít podmínky lepší, jiné horší. Třeba zmiňovaná ERGO pojišťovna má vše přehledné uvedeno na svém webu, takže je jednoduché se v nabídce pojištění zorientovat.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu