Přehled značek košil podle kvality

In Móda

Přehled značek košil podle kvality 

Tato recenze zahrnuje ty značky, jejichž košile jsem nosil / nosím teď nebo je studoval osobně, vyzkoušel a znal názory lidí, kteří je nosí.

Uniqlo. Japonská značka, která vyrábí kvalitní košile za svou cenu ze slušných (obvykle přírodních) materiálů. Buď 100% bavlna nebo 100% len, či směs lnu a bavlny. Nejlevnější modely jsou s přidáním polyesteru. Košile Uniqlo jsou dobře vyrobené, mají vynikající poměr cena-kvalita. Produkce – Čína.

 Oodji. Levné košile průměrné kvality, obvykle vyrobené z bavlny smíchané s polyesterem. Vzhled často není příliš zajímavý, kvalita šití je průměrná (švy nejsou vždy elegantní, občas vyčnívají nitě atd.). Samotná značka je mimochodem ruského původu a produkce asijská.

New yorker. Německá značka s asijskou produkcí. Všechno zde bylo velmi dobré: spousta modelů ze 100% bavlny, velmi odolná a pevná. Kvalita šití byla dobrá, životnost byla dlouhá. Na druhou stranu, když jsem se podíval na New Yorker za rok a půl, zjistil jsem, že kvalita šití obecně klesla a objevilo se mnoho modelů s významným přídavkem polyesteru.

Celio. Francouzská značka, vyrábějící relativně levné košile. Prošívaní není tak špatné, ale materiály v levných modelech jsou velmi průměrné. Polyester je často více než polovina složení, výsledkem je levný vzhled a nepohodlí při nošení. Existují modely vyrobené z čisté bavlny, jsou dražší, vypadají lépe.  

Pull & Bear. Tato španělská značka má pěkné košile. Mnoho modelů ze 100% bavlny – samozřejmě daleko od nejvyšší kvality, ale ne nejhorší. Kvalita šití někdy pokulhává: švy se liší, vytrhané nitě. Materiály – buď 100% bavlna, nebo směs bavlny s polyesterem. Šicí země: Portugalsko, Čína, Turecko.

ZARA: vzor (pruhy) se shoduje podél linie rukáv-jha-rukáv, hustota stehů je 6-7 centimetrů, což je velmi dobrý indikátor pro košile v tomto segmentu. Boční švy jsou však prošívány do dvou jehel a nejsou zde žádné klínky, ale samotná košile byla velmi odolná proti opotřebení.  

Marks & Spencer.  Úroveň materiálu závisí na ceně; šití je téměř vždy čisté. Levné košile Marks & Spencer (jedná se o anglickou společnost vyráběnou v Číně, Indonésii atd.) jsou vyrobeny ze směsi polyesteru (30-65 procent) a bavlny (35-70 procent). Dražší košile Marks & Spencer jsou hezčí a pohodlnější, vyrobené ze 100% bavlny. Životnost je také pevná, košile vydrží mnoho praní.  

Mexx. Trochu anonymní nizozemská značka. Více či méně slušná kvalita krejčovství, ale obecně velmi běžné materiály.  

Massimo Dutti. Mnoho košil této španělské značky je šito v Turecku a Číně, ale některé modely v Portugalsku a dokonce ve Španělsku. Materiály: bavlna obvykle slušná, ale nikoli té nejvyšší kvality. Obecně platí, že Massimo Dutti má průměrné košile.

Henderson. Košile, dobrá cena, ze 100% bavlny; jsou šité hlavně v Číně (značka samotná je ruská). Existují modely bavlny s dvojitým kroucením (dvouvrstvá bavlna): jsou silnější, vydrží déle a vydrží více praní. Nejdražší modely jsou vyrobeny z tkanin italské společnosti Albini.

Curtis. Anglická značka s asijskou produkcí. Poměrně často existují modely s přiměřeným poměrem ceny a kvality, ale protože jsou levné, řekněme, že jejich úroveň je základní.  Tkaniny – zpravidla 100% bavlna 2-vrstvová, ale zjevně ne nejvyšší úroveň. V řadě 1913 (dražší) jsou textilie lepší, včetně dvouvrstvých 140.

Brothers – Red Fleece line. Americká značka, čínský firmware. Vzor v kloubech se neshoduje. Knoflíky jsou plastové. Obecně platí, že absolutně nic zvláštního z hlediska kvality – a zjevně to není nejlepší poměr úrovně a ceny. Tkaniny jsou docela pevné, ale běžné. Vyrábějí se zpravidla ze 100% bavlny.

D. Vasfilov

You may also read!

Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu? Důvodů je hned několik

Koupací sud slouží nejen k relaxaci a odpočinku, ale horká voda má pozitivní dopad také na lidský organismus. Po

Read More...

Elektronické cigarety jsou výborné pro odvykání

Leckterý milovník tabáku se dnes potýká s finančními problémy, jelikož cigarety a doutníky jdou cenově neustále nahoru a nezdá

Read More...

Výkonný mobil za několik tisíc? Rozhodně ano

Nezáleží na tom, jestli svůj telefon používáte k práci, studiu, jako navigaci do auta, pomocníka během socializace nebo pro

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu