TOP 10 moderních metod barvení vlasů

In Móda

Již dva tisíce let něžné pohlaví bojuje s přírodou a snaží se změnit v okouzlující ženu. Toužíme zdůraznit svou individualitu, vytvořit zajímavou image, cítit se sebevědomě nebo jednoduše držet krok s módou. Nejjednodušší změnou je barvení vlasů.

1. Balayazh

Účinek: Je nutné dosáhnout účinku přirozeného zesvětlení vlasů jakoby spálených na slunci, ale zároveň se vyhnout horizontálním okrajům mezi odstíny. Tento typ moderního zbarvení vlasů bude vypadat obzvláště působivě na kaskádě nebo bobovém střihu.

Technika:  Když stylista obarví vlasy technikou balayazhy, zdá se, že „zametá“ svislými tahy podél horní vrstvy vlasů. Na rozdíl od ombre s horizontálními tahy, balayazh vypadá skvěle nejen na vlnitých, ale také na rovných vlasech díky svislému barvení a absenci vodorovné hranice mezi odstíny.

2. Shatush

Účinek: Pokud se snažíte dosáhnout přirozenosti – tento způsob můžeme jen doporučit. U tohoto typu barvení se vytvoří hladký přechod z tmavých kořenů na světlé. Účes tak vypadá výrazněji a barva je hlubší.  

Technika: Vybírají malé, náhodně uspořádané prameny, které se před malováním vyčesávají. Shatush se neprovádí po celé délce vlasů, ale s radikálním prohloubením, na čerstvém vzduchu a bez použití fólie.

3. Ombre

Účinek:  Klasický ombre vytváří postupný přechod od tmavší barvy vlasů ke kořenům – k světlejším na koncích.  

Technika: Tento typ moderního barvení vlasů je dvoubarevné barvení s rozmazaným vodorovným ohraničením na vlasy jakékoli délky a jakékoli původní barvy.

4. Objemové barvení

Účinek: Pokud jste připraveni experimentovat s neomezeným objemem a bohatostí palety barev, zkuste tento typ moderního zbarvení. Název hovoří sám za sebe – díky různobarevným tónům a odstínům, které plynule přecházejí do sebe, vytváří se mnohostranná barva a objem.

Technika: Lze použít různé aplikační techniky: na fólii i bez ní, jako při zvýraznění povrchu. Barvivo s objemovým zbarvením se nanáší rovnoměrně po celé délce pramene. Použité barvy mohou být buď v tónu blízké, nebo výrazně odlišné. Při hromadném barvení lze použít libovolný počet barev!

5. 3D barvení

Účinek: Skutečně královské barvení vlasů – 3D barvení. Díky bohaté paletě barev blízkých tónů a dokonce i středních tónů dodávají hladké přechody a přetékání účesu přirozený vzhled a efekt skutečného objemu.

Technika: Hlavním a zásadním rozdílem mezi 3D barvením a objemovým barvením je použití tónů, které jsou v odstínu těsné. Například tmavě hnědá a světle hnědá. Všechny odstíny jsou vybírány pro přirozenou barvu vlasů. Jeden pramen lze malovat několika barvami najednou.

6. Tónování

Účinek: Pokud nechcete zásadně změnit barvu, je vaše volba tónování. Nestabilita barviv používaných u tohoto typu zbarvení vlasů vám umožní snadno měnit obraz dostatečně často a dodá vašim vlasům zdravý lesk a hladkost.

Technika: Tento typ moderního barvení vlasů nepoužívá trvalé barvy. Vlasy jsou barveny od kořene ke špičce rovnoměrným nanesením stejné barvy. Při tónování se doporučuje změnit barvu vlasů nejvýše o 2-3 tóny.

7. Obarvení

Účinek: Barvení se netýká pouze komplexních, ale i kreativních typů barvení. Takové zbarvení vyžaduje od mistra ne tolik zručné ruce jako kreativní přístup a fantazii. V závislosti na počáteční barvě vlasů a účelu barvení můžete dosáhnout různých efektů: od prohloubení barvy při barvení ve třech tónech až po bláznivé a jasné obrázky „pixelů“.

Technika: Při zvýraznění jsou prameny vlasů barveny nebo zesvětleny pomocí jednoho odstínu a v případě zbarvení se používají alespoň dva odstíny (obvykle tmavší a světlejší než základní tón). Vlasy jsou úhledně rozděleny do pramenů a barveny střídavě s vybranými odstíny barviv pomocí fólie nebo termálního papíru.

8. Zvýraznění

Účinek: Chcete dosáhnout čisté a výrazné blond, vyberte typ zbarvení vlasů, zvýraznění. Podstata zvýraznění je, že jednotlivé prameny mají světlejší odstín ve srovnání s hlavní barvou vlasů. Vlasy jsou vyčištěny a vytvářejí vizuální efekt přirozenosti a nádhery.

Technika: Nejčastěji se zvýraznění provádí na fólii nebo termálním papíru. Vlasy jsou úhledně rozděleny do pramenů stejné šířky. Každý pramínek je natřen a pečlivě zabalen do fólie, takže zvýraznění lze jen stěží nazvat rychlým barvením.

9.  Kalifornské melíry

Účinek: Tato technika barvení vám umožní vytvářet přirozené zvýraznění a přetékání, plynulé přechody z tmavých kořenů na světlé.

Technika: Kalifornské zvýraznění, se provádí bez použití termálního papíru nebo fólie. Vlasy nejsou odděleny žádnými pomůckami, což znamená, že k procesu barvení je třeba přistupovat s velkou přesností. Nepřítomnost fólie poněkud zesvětlí základní odstín nenatřených vlasů, čímž vytvoří přechodový efekt.

10. Bronde

Účinek: Hledáte kompromis mezi blond a brunetou? Pak byste určitě měli vyzkoušet moderní techniku ​​barvení vlasů, jako je bronding. Název samotné techniky zahrnuje komplexní kombinaci tmavých a světlých odstínů, díky nimž vlasy získávají nejpřirozenější přetečení a vizuální objem.

Technika: Na rozdíl od zvýraznění, tento typ zbarvení vlasů používá několik různých odstínů místo jednoho světlého tónu, který leží uvnitř barvy čokolády, kávy, karamelu nebo zlatohnědé barvy s prvky blond. Barvení nezačíná od samých kořenů vlasů, ale asi o 1 cm níže.

Mnoho typů moderního barvení vlasů asi před patnácti lety si nebylo možné představit. Dnes se staly běžnými službami salonů, které mohou snadno změnit či oživit barvu vlasů nebo skrýt šediny. Nezapomeňte však, že barvení je jedním z nejkreativnějších procesů a pouze zkušené kadeřnice mohou dosáhnout úžasných výsledků.

You may also read!

Hledáte kvalitní textilní galanterii? Nabízíme vám ji

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, zajisté uvítáte kvalitní textilní galanterii a další potřeby pro tvoření, které naleznete na

Read More...

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Mobile Sliding Menu