Jak funguje tzv. proprietary trading společnost a co nabízí úspěšným obchodníkům?

In Doporučujeme

Proprietární obchodování, známé také jako „prop trading“, představuje specifický způsob obchodování na finančních trzích, kdy finanční instituce, makléřské firmy, investiční banky nebo hedgeové fondy využívají svůj vlastní kapitál k provádění finančních transakcí na vlastní účet. Tento přístup se liší od tradičního obchodování, kde instituce obchoduje jménem svých klientů a získává provize a poplatky za služby. V tomto článku se zaměříme na to, jak tento koncept funguje a co nabízí úspěšným obchodníkům.

Jak funguje proprietární obchodování?

Proprietární obchodování se odehrává ve chvíli, kdy instituce použije své vlastní finanční prostředky k provádění transakcí na finančních trzích. Tyto transakce jsou obvykle spekulativní povahy a mohou zahrnovat nákup a prodej různých aktiv, včetně akcií, komodit, měn, dluhopisů a derivátů. Hlavním cílem je dosažení zisku na základě cenových pohybů na trhu.

Proprietární obchodníci mají obvykle přístup k sofistikovaným obchodním platformám a nástrojům, které jim umožňují analyzovat tržní podmínky a provádět rychlé a efektivní transakce. Mnohé společnosti využívají algoritmické obchodování, kdy počítačové programy automaticky provádějí obchody na základě předem definovaných strategií. Proprietární obchodování je výsadou společností, pokud chcete začít obchodovat jako soukromý trader, využijte brokerských služeb, viz InstaForex.

Výhody proprietárního obchodování pro instituce

Ziskovost: Jednou z hlavních výhod proprietárního obchodování je možnost dosahovat vyšších čtvrtletních nebo ročních zisků. Když instituce obchoduje na vlastní účet, získává 100 % zisků z investice. V případě obchodování jménem klientů by část zisku šla na provize a poplatky.

Flexibilita: Proprietární obchodování umožňuje instituci flexibilněji reagovat na tržní příležitosti a upravovat obchodní strategie podle aktuálních podmínek. To může být klíčové zejména v rychle se měnícím finančním prostředí.

Kontrola rizika: Instituce má větší kontrolu nad rizikem, které přijímá, a může lépe chránit svůj kapitál. Proprietární obchodníci mohou používat různé strategie a nástroje k řízení rizika, jako jsou stop-loss objednávky a hedging.

Co nabízí proprietary trading společnosti úspěšným obchodníkům?

Úspěšní obchodníci se mohou účastnit tzv. challenge, při které dokazují prop firmě, že dokážou ziskově obchodovat bez větších propadů obchodního kapitálu. Pokud touto výzvou projdou úspěšně, získají obchodní kapitál proprietary trading firmy, z jehož obchodování si mohou odnést 50-90% podíl na zisku.

Shrnutí

Proprietární obchodování je složitým a konkurenčním oborem, kde úspěch závisí na dovednostech obchodníků, schopnosti rychle reagovat na tržní události a schopnosti řídit riziko. Nicméně pro ty, kteří jsou schopni dosáhnout konzistentního úspěchu, může tento model obchodování nabídnout atraktivní příležitosti a finanční odměny.

You may also read!

Zlato s garancí. Jak koupit kvalitní, investiční poklad?

Chcete někam investovat, ale nejste zrovna milionář, abyste si mohl dovolit koupi něčeho většího? Nevadí. I běžný člověk může

Read More...

Adventní kalendář 2023 s kosmetickým překvapením

Pomalu se blíží adventní období, přičemž tradiční pomůckou pro odpočítávání Štědrého dne je adventní kalendář. Pokud vám však čokoláda

Read More...

S Modrým Koníkem bude každá těhule v obraze

Nešťastná třináctka? To v těhotenství rozhodně nehrozí. Třináctka je zde jednoznačně spojená s koncem prvního trimestru těhotenství. Třináctý týden přináší úlevu

Read More...

Mobile Sliding Menu