Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

In Doporučujeme

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo kamna. Velmi důležitou součástí úspěchu jsou i vaše okna. Právě ta jsou zodpovědná za opravdu velké úniky tepla. Jak s nimi správně zacházet, abyste kvůli nim nevyhazovali peníze do kanálu?

Pravidelná údržba se vyplatí

Ze všeho nejdříve se pojďme podívat na jednoduché úkony, které hravě zvládnete svépomocí.

Každý z nás by se měl poctivě starat o své okenní těsnění. Tuto důležitou součást oken byste měli alespoň jednou ročně namazat silikonovým olejem, případně glycerinem. Díky tomu totiž daná guma nevyschne a nepopraská, takže bude dále zakrývat určené mezery.

Ti šikovnější z vás si v případě nutnosti zvládnou nainstalovat nové těsnění do oken. To se dá v dnešní době objednat na základě několika málo kliknutí myší. Jen musíte zjistit, jaký rozměr je pro vás ten správný.

Občas si pozvěte odborníky

Jednou za čas si rozhodně pozvěte řemeslníky, kteří vám zajistí perfektní seřízení oken ve všech osách. Okna přece jen něco váží (a navíc reagují na změny teplot), takže se postupem let dokážou při běžném používání pořádně vychýlit z ideální osy. To má za následek jejich nedoléhání, které znamená úniky tepla/chladu.

Několik stovek korun vám tak může snadno ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Nehledě na to, že si zajistíte mnohem vyšší komfort (nebude na vás při sezení u oken foukat).

A na koho se vlastně obrátit? Dobrou volbou jsou třeba oblíbení specialisté ze společnosti Správa oken. Ti už více než 16 let poskytují servis, opravy, prodej náhradních dílů, žaluzie do oken a mnoho dalších služeb.

Na jejich webových stránkách (najdete je pod vloženými odkazy) zjistíte všechny důležité informace.

You may also read!

Jak zpestříte svůj milostný život?

Dlouhodobé vztahy vyžadují pořádnou porci práce. Dříve či později si totiž uvědomíte, že začínáte pozorovat prvotní náznaky nebezpečného stereotypu.

Read More...

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Mobile Sliding Menu