Mám si koupit použitý detektor kovů?

In Hobby

Aby nedošlo k omylu při výběru použitého detektoru kovů, musíte věnovat pozornost několika bodům.

Povrch cívky

Pečlivě zkontrolujte pracovní povrch cívky. Aby prodali zařízení za vyšší cenu, prodejci se snaží skrýt důlky a čipy. Přítomnost defektů může vést k odtlakování cívky. Uvnitř produktu se začíná hromadit vlhkost. V důsledku toho selhávají mikroobvody.

Aby nedošlo k utrácení peněz za opravu vadného detektoru kovů, musíte vyzkoušet provoz vyhledávací cívky. Postup ověření může trvat asi 30 minut. Na použité cívce by neměly být žádné trhliny. Jinak se může majitel setkat s trvalými poruchami.

Špatná cívka dává chybné signály. Ověřte si u prodejce jak dlouho je zařízení používané. Nákup detektoru kovů, který pracuje déle než 4 roky, je spojen se zvýšeným rizikem.

  • Zařízení pravidelně vyžaduje restart.
  • Detektor vysílá náhodné signály.
  • K narušení dochází při nízkých teplotách.
  • Doba provozu zařízení bez poruch závisí na kvalitě pájky a typu čipu.
  • Spontánní restart počítače je způsoben špatným kontaktem.  

Zkontrolujte místo montáže ramene. Při změně teploty praskají plastové výrobky. Při kontrole zařízení je nutné posoudit stav gumových těsnění.

Cívkový drát

Odtlakování cívky vede ke vzniku „závad“ v procesu. Navíc jsou vady uvnitř drátu. Proto jsou velmi obtížně detekovatelné bez diagnózy. Nejčastěji je samotný konektor poškozen. U většiny modelů detektorů kovů je kabel umístěn kolem ramene. Při nedbalosti může majitel snadno poškodit kabel.

Detektor kovů

Porucha použitého detektoru kovů bývá způsobena vstupem vody do jednotky. Po zakoupení se může majitel setkat s prasklinami na obrazovce. Vady mohou být způsobeny mechanickým poškozením.  Na displeji by neměly být žádné skvrny. Zvláštní pozornost musí být věnována kvalitě obrazu na obrazovce.

Diskriminátor

Bez funkčního diskriminátoru není zařízení schopno vykonávat svou funkci. V blízkosti kovových výrobků by zařízení mělo vydávat zvukový signál. Chcete-li zjistit funkčnost zařízení, musíte povolit jakýkoli program. Poté přiveďte cívku k vybranému cíli. Nedostatek pískání naznačuje rozpad. Bateriový prostor detektoru kovů je další slabou stránkou jednotky. Přítomnost šmouh naznačuje selhání baterie.

Design

Pro pohodlí uživatele je detektor kovů vybaven prodlužovacími tyčemi. Během provozu dochází k vůli mezi součástmi. Tvorba mezer je spojena s opotřebením produktu. Chcete-li obnovit detektor kovů, budete muset koupit nové tyče a svorky.

Tipy pro výběr použitého detektoru kovů

Nejprve zkontrolujte displej. Poté protřepejte zařízení, abyste zjistili přítomnost vůle v tyčích. Věnujte pozornost procesu spouštění zařízení. K určení výkonu zařízení použijte 2 typy terčů: železné a neželezné slitiny. Reakce detektoru se musí řídit pokyny.

You may also read!

Přeprava strojů již není problém

Stěhování strojů není žádný snadný logistický problém. Přitom firmy nezůstávají obvykle na jednom místě po celou dobu svého fungování.

Read More...

Likvidace vozidel s odborníky je hračka

Máte doma staré auto, které potřebujete zlikvidovat? Spousta lidí stojí před tímto úkonem jen jednou v životě, proto pak

Read More...

Zavolejte si pro údržbu i opravu svého kávovaru náš odborný servis

Vychutnejte si každý den opravdu dobrou kávu ze svého kávovaru. Aby fungoval tak jak má, dopřejte mu pravidelnou údržbu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu