Vytvoření webu bez dovedností

In Technika

Existuje mnoho způsobů, jak spustit svůj vlastní web. Kódování v HTML, CSS, JS, PHP – pro ty, kteří se právě rozhodli „vytvořit svůj vlastní web“, tyto pojmy nic neznamenají, zatímco ostatní si jsou jistí, že bez nich nebude fungovat nic. Teprve před 10 lety by byl tento názor bezpodmínečný, ale ne dnes. Tyto znalosti jsou samozřejmě nezbytné a užitečné, ale není nutné si všechno udělat sami – hlavní věcí je naučit se správně používat hotová řešení. K tomu potřebujete jasný plán, který bude koordinovat vaše kroky k dosažení cíle.

1. Definujte cíle

Web je mocný nástroj k dosažení vašich cílů. Může se například stát vizitkou společnosti, způsob k informování lidí, prostředkem k přilákání zákazníků, jak zvýšit prodej, nebo pouze místem, kde se vaše nápady uloží. Proto dříve, než se pustíte do podnikání, určete cíl, kterého chcete dosáhnout.  

2. Vyberte doménu

Doména by měla být krátká, dobře zapamatovatelná a spojená s tématem společnosti. Může obsahovat název společnosti nebo zobrazit její specializaci. Co je to doména? To je snad úplně první nepochopitelný termín pro začátečníky. Doména je přesně jméno (adresa), která je zadána do adresního řádku prohlížeče, například google.com. Kde získat doménu? Jedinou odpovědí je koupit od registrátora domény, což jsou nejčastěji hostingové společnosti.

3. Vyberte hosting

Aby se web zobrazil v síti, musíte zvolit místo, kam budou uloženy soubory CMS (v našem případě WordPress), databáze a mediální soubory. Kromě toho je dříve vybraná doména připojena k hostingu, prostřednictvím kterého se lidé dostanou přes váš prohlížeč na váš web. Dnes nabízí velké množství společností hostingové služby na trhu, takže by neměly být problémy s rozmanitostí.  

4. Vyberte systém pro správu obsahu (CMS)

Existuje mnoho různých možností, ale aby nedošlo ke ztrátě času, je lepší okamžitě soustředit pozornost na WordPress. Proč?

Existuje několik dobrých důvodů:

  • Toto je nejlepší CMS z hlediska snadnosti použití a funkčnosti
  • Přátelské rozhraní, pochopitelné i pro začátečníky
  • Jedná se o svobodný software, který lze volně používat pro komerční účely.
  • WordPress již používá více než 30% všech webů pracujících na internetu. Pouze tato skutečnost hovoří sama za sebe. 
  • Ideální řešení pro začátečníky i pokročilé uživatele. Můžete rychle vytvořit atraktivní vizitku pro svou společnost. Pokud rozvíjíte své dovednosti a věnujete více času webu, můžete vytvářet složitější projekty.
  • Výkonná technická podpora a velká komunita uživatelů systému
  • Mnoho hostingových společností nabízí předinstalovaný WordPress jako součást tarifního plánu. Vše, co musíte udělat, je ho nakonfigurovat.

You may also read!

Jak zpestříte svůj milostný život?

Dlouhodobé vztahy vyžadují pořádnou porci práce. Dříve či později si totiž uvědomíte, že začínáte pozorovat prvotní náznaky nebezpečného stereotypu.

Read More...

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Mobile Sliding Menu