Umírající učňovské školství

In Vzdělání

Položme si otázku, zdali bude opět platit, že „řemeslo má zlaté dno“. Odpověď je velice jednoduchá, a každý z nás si musí přiznat, že toto přísloví je pravdivé.

Společenská bomba za chvíli bouchne

Čeští řemeslníci pomalu odcházejí na zasloužený odpočinek. Ti, kteří ještě neodešli, odchod do důchodu teprve zvažují. S odchodem těchto lidí ztrácíme záruku kvality řemeslné práce. Musíme si přiznat, pro větší část současné mládeže není studium na odborných učilištích příliš atraktivní. Mladí, kteří se rozhodnou pro řemeslo, se ve studiu potýkají s nedostatkem finančních prostředků. V minulosti plynulo do odborných učilišť ze státní kasy málo peněz.

Kde se stala chyba

Minulé vlády odstartovaly pro budoucnost České republiky neakceptovatelný trend, a to, aby mohl každý studovat na vysoké škole. Co to přineslo úrovni vzdělanosti Čechů, o tom raději nebudeme ani hovořit. Akademické tituly vesměs ztrácejí svoji společenskou váhu. Naopak, učňovské školství bylo od revoluce v roce 1989 podstatně opomíjené.

Pokud bychom znovu zmínili staré české přísloví, že „řemeslo má zlaté dno“, bude polovina současné inteligence postradatelná. Když nám začne kapat v koupelně kohoutek, koho s jistotou budeme shánět. Odpověď je jednoduchá. 

Přejeme Vám úspěšný lov instalatéra

You may also read!

Propanbutanové a propanové láhve až do domu? Brzy se bude jednat o běžnou službu

Využíváte ve své domácnosti propanbutanové láhve? Jste vášniví turisté a rádi si při kempování ohřejete jídlo na plynovém vařiči?

Read More...

Úsporná sprcha pomůže šetřit náklady za spotřebu vody

Je to životadárná kapalina a potřebujeme ji denně. Otázkou ovšem je, kolik litrů každý den vyplýtváme zbytečně, protože v úsporách

Read More...

Hledáte nové bydlení v Praze? Zkontrolujte nabídku volných bytů na Praze 3 a vyberte si ten svůj

Přejete si najít svůj byt snů a přestěhovat se někam, kde budete mít na dosah veškeré služby, ale zároveň

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu