Umírající učňovské školství

In Vzdělání

Položme si otázku, zdali bude opět platit, že „řemeslo má zlaté dno“. Odpověď je velice jednoduchá, a každý z nás si musí přiznat, že toto přísloví je pravdivé.

Společenská bomba za chvíli bouchne

Čeští řemeslníci pomalu odcházejí na zasloužený odpočinek. Ti, kteří ještě neodešli, odchod do důchodu teprve zvažují. S odchodem těchto lidí ztrácíme záruku kvality řemeslné práce. Musíme si přiznat, pro větší část současné mládeže není studium na odborných učilištích příliš atraktivní. Mladí, kteří se rozhodnou pro řemeslo, se ve studiu potýkají s nedostatkem finančních prostředků. V minulosti plynulo do odborných učilišť ze státní kasy málo peněz.

Kde se stala chyba

Minulé vlády odstartovaly pro budoucnost České republiky neakceptovatelný trend, a to, aby mohl každý studovat na vysoké škole. Co to přineslo úrovni vzdělanosti Čechů, o tom raději nebudeme ani hovořit. Akademické tituly vesměs ztrácejí svoji společenskou váhu. Naopak, učňovské školství bylo od revoluce v roce 1989 podstatně opomíjené.

Pokud bychom znovu zmínili staré české přísloví, že „řemeslo má zlaté dno“, bude polovina současné inteligence postradatelná. Když nám začne kapat v koupelně kohoutek, koho s jistotou budeme shánět. Odpověď je jednoduchá. 

Přejeme Vám úspěšný lov instalatéra

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu