Umírající učňovské školství

In Vzdělání

Položme si otázku, zdali bude opět platit, že „řemeslo má zlaté dno“. Odpověď je velice jednoduchá, a každý z nás si musí přiznat, že toto přísloví je pravdivé.

Společenská bomba za chvíli bouchne

Čeští řemeslníci pomalu odcházejí na zasloužený odpočinek. Ti, kteří ještě neodešli, odchod do důchodu teprve zvažují. S odchodem těchto lidí ztrácíme záruku kvality řemeslné práce. Musíme si přiznat, pro větší část současné mládeže není studium na odborných učilištích příliš atraktivní. Mladí, kteří se rozhodnou pro řemeslo, se ve studiu potýkají s nedostatkem finančních prostředků. V minulosti plynulo do odborných učilišť ze státní kasy málo peněz.

Kde se stala chyba

Minulé vlády odstartovaly pro budoucnost České republiky neakceptovatelný trend, a to, aby mohl každý studovat na vysoké škole. Co to přineslo úrovni vzdělanosti Čechů, o tom raději nebudeme ani hovořit. Akademické tituly vesměs ztrácejí svoji společenskou váhu. Naopak, učňovské školství bylo od revoluce v roce 1989 podstatně opomíjené.

Pokud bychom znovu zmínili staré české přísloví, že „řemeslo má zlaté dno“, bude polovina současné inteligence postradatelná. Když nám začne kapat v koupelně kohoutek, koho s jistotou budeme shánět. Odpověď je jednoduchá. 

Přejeme Vám úspěšný lov instalatéra

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu