Umírající učňovské školství

In Vzdělání

Položme si otázku, zdali bude opět platit, že „řemeslo má zlaté dno“. Odpověď je velice jednoduchá, a každý z nás si musí přiznat, že toto přísloví je pravdivé.

Společenská bomba za chvíli bouchne

Čeští řemeslníci pomalu odcházejí na zasloužený odpočinek. Ti, kteří ještě neodešli, odchod do důchodu teprve zvažují. S odchodem těchto lidí ztrácíme záruku kvality řemeslné práce. Musíme si přiznat, pro větší část současné mládeže není studium na odborných učilištích příliš atraktivní. Mladí, kteří se rozhodnou pro řemeslo, se ve studiu potýkají s nedostatkem finančních prostředků. V minulosti plynulo do odborných učilišť ze státní kasy málo peněz.

Kde se stala chyba

Minulé vlády odstartovaly pro budoucnost České republiky neakceptovatelný trend, a to, aby mohl každý studovat na vysoké škole. Co to přineslo úrovni vzdělanosti Čechů, o tom raději nebudeme ani hovořit. Akademické tituly vesměs ztrácejí svoji společenskou váhu. Naopak, učňovské školství bylo od revoluce v roce 1989 podstatně opomíjené.

Pokud bychom znovu zmínili staré české přísloví, že „řemeslo má zlaté dno“, bude polovina současné inteligence postradatelná. Když nám začne kapat v koupelně kohoutek, koho s jistotou budeme shánět. Odpověď je jednoduchá. 

Přejeme Vám úspěšný lov instalatéra

You may also read!

Přeprava strojů již není problém

Stěhování strojů není žádný snadný logistický problém. Přitom firmy nezůstávají obvykle na jednom místě po celou dobu svého fungování.

Read More...

Likvidace vozidel s odborníky je hračka

Máte doma staré auto, které potřebujete zlikvidovat? Spousta lidí stojí před tímto úkonem jen jednou v životě, proto pak

Read More...

Zavolejte si pro údržbu i opravu svého kávovaru náš odborný servis

Vychutnejte si každý den opravdu dobrou kávu ze svého kávovaru. Aby fungoval tak jak má, dopřejte mu pravidelnou údržbu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu