Grace a Frankie (Netflix): Může být seriál o ženách po sedmdesátce vůbec zábavný?

In Kultura

Zdroj obrázku: imdb.com

Společnost Netflix své diváky láká na seriály umísťující se na prvních příčkách všelijakých žebříčků. Jejich tematická škála je opravdu široká a děje jednotlivých seriálů často neotřelé. V seriálu Grace a Frankie postavil Netflix do hlavních rolí dvě ženy již dost zralého věku. Může ale takový seriál obstát vedle trháků jako je Orange Is The New Black, Stranger Things nebo Black Mirror? Nešlápl Netflix tentokrát trochu vedle?

Kamarádky? Ani omylem

Netflix pro tento seriál zvolil poněkud neobvyklou zápletku. Na jedné straně máme Grace (Jane Fonda), úspěšnou podnikatelku zvyklou žít na vysoké noze, ovšem postrádající smysl pro rodinu. Oproti tomu stojí Frankie (Lily Tomlin) nepochopená umělkyně vyznávající transcendentální hodnoty, která si velice oblíbila marihuanu. Jediné, co je po celý život spojovalo, byla skutečnost, že jejich manželé Robert (Martin Sheen) a Sol (Sam Waterston) spolu pracují ve stejné advokátní kanceláři a pak také samotné opovržení jedné druhou. Jak se ale situace změní, když jim jejich manželé po 40 letech manželství oznámí, že milují jeden druhého a chtějí spolu žít společný život?

Nuda? Rozhodně ne

Grace a Frankie nezbude nic jiného než se společně nastěhovat do domu na pláži. Jak spolu ale tak odlišné osoby dokáží vyžít? Netflix na začátku první série ukazuje, že ztěžka. Zoufalost a absurdita dané situace však dokáže z Grace a Frankie udělat kamarádky na život a na smrt. Postupně totiž zjišťují, že jedna druhé vlastně má co nabídnout. Leckdo by mohl říct, že seriál o 70letých důchodkyních nemůže nikoho zvednout ze židle. Grace a Frankie ale potvrzují, že život po 70 nemusí být nutně jen o vyšívání, vnoučatech a čtení knih. Vždyť kombinace hippiesácké Frankie a Grace, která bez sklenky suchého martini neudělá ani krok nudná být ani nemůže. Možná vás až překvapí, co všechno se jim může přihodit, a jak vás pobaví jejich řešení jednotlivých situací.

Skvělá oddechovka s hvězdným obsazením

Netflix rozhodně vedle nešlápl, ba naopak. Grace a Frankie je skvěle hodnocený seriál jak u nás, tak i v Americe. Užijete si s nimi spoustu legrace a neminou vás ani leckdy dojemné momenty. Vyniká svým hvězdným obsazením, a to nemluvím jen o oscarové Jane Fonda. Je to super oddechovka, k čemuž přispívá i fakt, že díly mají kolem 30 minut. Poslední zprávy hovoří o tom, že šestou sérii (2020) bude následovat už jen závěrečná sedmá série. Po tom, co v průběhu celého seriálu prožijeme s Grace a Frankie část jejich života, bude loučení dost těžké, ale je třeba myslet na to, že v nejlepším se má přestat.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu