Jak by měla vypadat správná péče o vlasy?

In Doporučujeme

Která žena by se nechtěla pyšnit krásnou, zdravou, zářivou a hustou kšticí. Naštěstí existují způsoby, jak jí docílit.

Vlasy mají být lesklé, pružné a bohaté. Skutečnost je však taková, že téměř 60 procent lidí si stěžuje na menší či větší potíže s vlasy. Buď se jim příliš slepují od pramínků, jsou tenké a mastné, nepoddajné a splihlé, lámavé a nelesklé, o padání vlasů a tvorbě plešatosti ani nemluvě. To vše má řadu příčin. Jednou z nich je stres. Pokud jste bez elánu a nálady, nebudou ani vaše vlasy pružné. Psychosomatické onemocnění může vést až k padání vlasů. Svou troškou do mlýna ale přispívá i nevhodná péče o vlasy, a to hřebeny, kterými se češeme, počínaje a vlasovou kosmetikou konče.

Časté mytí ano, či ne?

Budete-li používat jemné šampony, můžete si vlasy mýt třeba denně. Nejde však jen o šampon, ale i o techniku mytí. V první řadě nepoužívejte velké množství šamponu, na časté mytí stačí kapka velikosti hrášku, kterou zředíte vodou a poté nanesete na vlasy. Prach a mastnota se s kvalitním šampionem rozpustí i bez hory pěny.

Vlasy si myjte rychle

Čistící substance není třeba nechávat na hlavě působit dlouhou dobu. Důležité je také správné opláchnutí hlavy. Začněte vodou o teplotě lidského těla a dopřejte jí ještě spršku vody chladnější. Ta podporuje prokrvení pokožky hlavy a také krásně osvěžuje.

Jaké používat šampony?

Za kvalitu si neváhejte připlatit. Jedině tak si budete jisti, že svým vlasům a pokožce hlavy dáváte to nejlepší. Velmi kvalitní šampony najdete v portfoliu značky Schwartzkopf Professional, která se původně zaměřovala na kosmetiku pro kadeřnické salony, dnes ale její produkty najdete v běžné obchodní síti. A to je dobře, protože kvalitní vlasovou péči, které se nám ještě donedávna dostávalo pouze v kadeřnictvích, si dnes každá žena může dopřát doma.

Fénovat či nefénovat?

Optimální je mírné sušení. Horký vzduch z fénu vlasům škodí více než každodenní mytí. Nechte vlasy proto schnout na vzduchu a fén popřípadě zapínejte pouze na nejnižší stupeň. Nepodceňujte ani výběr hřebenu a kartáče. Zatímco jiný kartáč vyžadují vlasy rovné a dlouhé, jiný husté a kadeřavé. Důležitá je ovšem i správná technika česání vlasů. Tu si ale rozebereme zase někdy příště.

You may also read!

Čištění střech: cesta k dlouhodobému zdraví Vašeho Domu

Čištění střech je důležitým úkolem, který může zvýšit životnost vaší střechy a zachovat integritu domu. Střecha je vystavena nepříznivým

Read More...

Textilní velkoobchod: Tajemství úspěchu ve světě módy a textilního průmyslu

Pro mnoho maloobchodníků, návrhářů a výrobců je klíčové mít přístup k široké škále kvalitního textilu, aby mohli vytvářet trendy

Read More...

Vodní dýmky jsou stále více populární

Říká se jí vodnice, šíša, je to zkrátka vodní dýmka. Jedná se o stále populárnějšího společníka do čajoven, dalších

Read More...

Mobile Sliding Menu