Jak by měla vypadat správná péče o vlasy?

In Doporučujeme

Která žena by se nechtěla pyšnit krásnou, zdravou, zářivou a hustou kšticí. Naštěstí existují způsoby, jak jí docílit.

Vlasy mají být lesklé, pružné a bohaté. Skutečnost je však taková, že téměř 60 procent lidí si stěžuje na menší či větší potíže s vlasy. Buď se jim příliš slepují od pramínků, jsou tenké a mastné, nepoddajné a splihlé, lámavé a nelesklé, o padání vlasů a tvorbě plešatosti ani nemluvě. To vše má řadu příčin. Jednou z nich je stres. Pokud jste bez elánu a nálady, nebudou ani vaše vlasy pružné. Psychosomatické onemocnění může vést až k padání vlasů. Svou troškou do mlýna ale přispívá i nevhodná péče o vlasy, a to hřebeny, kterými se češeme, počínaje a vlasovou kosmetikou konče.

Časté mytí ano, či ne?

Budete-li používat jemné šampony, můžete si vlasy mýt třeba denně. Nejde však jen o šampon, ale i o techniku mytí. V první řadě nepoužívejte velké množství šamponu, na časté mytí stačí kapka velikosti hrášku, kterou zředíte vodou a poté nanesete na vlasy. Prach a mastnota se s kvalitním šampionem rozpustí i bez hory pěny.

Vlasy si myjte rychle

Čistící substance není třeba nechávat na hlavě působit dlouhou dobu. Důležité je také správné opláchnutí hlavy. Začněte vodou o teplotě lidského těla a dopřejte jí ještě spršku vody chladnější. Ta podporuje prokrvení pokožky hlavy a také krásně osvěžuje.

Jaké používat šampony?

Za kvalitu si neváhejte připlatit. Jedině tak si budete jisti, že svým vlasům a pokožce hlavy dáváte to nejlepší. Velmi kvalitní šampony najdete v portfoliu značky Schwartzkopf Professional, která se původně zaměřovala na kosmetiku pro kadeřnické salony, dnes ale její produkty najdete v běžné obchodní síti. A to je dobře, protože kvalitní vlasovou péči, které se nám ještě donedávna dostávalo pouze v kadeřnictvích, si dnes každá žena může dopřát doma.

Fénovat či nefénovat?

Optimální je mírné sušení. Horký vzduch z fénu vlasům škodí více než každodenní mytí. Nechte vlasy proto schnout na vzduchu a fén popřípadě zapínejte pouze na nejnižší stupeň. Nepodceňujte ani výběr hřebenu a kartáče. Zatímco jiný kartáč vyžadují vlasy rovné a dlouhé, jiný husté a kadeřavé. Důležitá je ovšem i správná technika česání vlasů. Tu si ale rozebereme zase někdy příště.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu