Sada háčků na háčkování se hodí i jako vánoční dárek

In Doporučujeme

Dnešní doba přeje užitečným dárkům. Můžete však věnovat ještě více. Věnujte hobby. A jaké dnes letí, případně se jako trend vrací? Je to pletení a háčkování.

Kdysi bylo háčkování, pletení i šití žádanou dovedností žen. Třeba v osmdesátých letech jste mohli jít s módou pouze tehdy, když jste si dokázali oblečení vyrobit po domácku. A tak se šilo, pletlo a háčkovalo – oblečení i bytový textil. Dnes je sice pletenin na trhu hodně, zato nám chybí koníček, který by podporoval rozvoj naší motoriky, či ji udržoval v dobré kondici i s přibývajícím věkem. Ale pozor! V mnoha státech se pletení a háčkování stalo hitem mezi mladými. Až vtipně působí hloučky severské mládeže, která nepostává s cigaretou, ale s jehlicemi, klubíčkem příze, a prostě plete či háčkuje. Takže sada háčků na háčkování je dobrým nápadem na vánoční dárky bez rozdílu věku. A víte, že háčkování a pletení dokáže chytnout i muže?

TIP: Kvalitní a užitečný dárek k Vánocům dokážete z pletacího sortimentu vybrat i pro zkušené pletaře. Výměnné jehlice KnitPro jsou skutečně užitečným a hodnotným dárkem. Věnovat můžete třeba celou sadu.

Hobby proti stresu

Stres se stal součástí moderního života, rozhodně to však neznamená, že bychom měli vše vzdát a nesnažit se mu vyhnout. Nejlepším bojovníkem proti stresu je aktivita. Jiná než ta rutinní, která v nás naopak stres způsobuje. Ideální je najít si hobby. Někdo propadl antistresovým omalovánkám, ale tento trend je na ústupu. Nyní spíše malujeme podle čísel, skládáme puzzle, či děláme diamantové mozaiky. Většina těchto koníčků jen leze do peněz a s výtvory neumíme naložit. Pletení a háčkování však je zcela jiné. Nejenže při něm zrelaxujete a zbavíte se stresu. Současně oblečete celou rodinu a případně i uháčkujete hezký bytový textil. Takže když tvořit, tak s jehlicemi a s háčky.

You may also read!

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Potřebujete vyřezat složitý závit? Víme, jaké vybavení je pro vás nejlepší

Řezání závitů patří mezi nejsložitější úkony, které jako obráběči můžete provádět. I přesto na vás takový požadavek vykoukne z

Read More...

Mobile Sliding Menu