Staré pneumatiky jako zdroj zhodnocení vašich peněz? Ano!

In Doporučujeme

Nárůst mobility s sebou kromě pozitiv nese i řadu negativ. Téměř každá domácnost dnes disponuje vlastním vozidlem, a mnohdy nejen jedním. Problémem, který s sebou nárůst počtu aut nese, jsou mimo jiné ojeté pneumatiky. Ty je třeba z důvodů zákonných nařízení i vlastní bezpečnosti po několika letech (ve chvíli, kdy jsou takzvaně sjeté) vyměnit. Opotřebené pneumatiky pak, v tom lepším případě, končí na skládkách, kde jsou skladovány na obrovských hromadách, které se každý den zvětšují. Jak s tímto odpadem naložit a navíc na něm ještě vydělat?

Guma má velký potenciál

Každý rok se jen v České republice vyprodukuje téměř na sto tisíc tun odpadních pneumatik a jejich množství neustále roste. Na způsob, jak se tohoto osobitého typu odpadu zbavit a navíc ho zužitkovat, se zaměřila společnost Uniprospe.eu. Ta ve spolupráci s odborníky z Technické Univerzity v Bratislavě vytvořila složitý projekt, během něhož jsou staré pneumatiky zpracovávány pyrolýzou, tedy chemickým procesem, u něhož vznikají tři základní výstupy:

· Pyrolýzní plyn – cca 10 % produkce, který se následně používá k výrobě elektřiny a vody pro klimatizaci

· Uhlík – cca 35 až 40 % produkce, který se využívá v chemické a farmaceutické výrobě či při výrobě plastů

· Ropný produkt ve formě oleje – cca 50 až 55 % produkce, který se používá v surovém stavu jako energetický nosič

Investice s Uniprospe.eu jako skvělé zhodnocení peněz

Díky procesu pyrolýzy je Uniprospe.eu schopno zpracovat 16 tisíc tun drti z pneumatik ročně. Aby mohlo nadále zdokonalovat svůj proces a rozšiřovat své kapacity, rozhodlo se už podruhé vystavit cenné papíry ve formě dluhopisů, které si mohou investoři zakoupit, podpořit tak další rozvoj společnosti a navíc zhodnotit své peníze. Investice s Uniprospe.eu totiž představuje zhodnocení vložených prostředků o 9,5 procenta, přičemž dluhopisy této firmy jsou krátkodobé a budou vyplaceny již na konci roku 2022.

Pokud tedy chcete přispět k ochraně životního prostředí tím, že ho zbavíte nadbytečného množství pneumatik, a navíc na tom ještě vydělat, pak jsou dluhopisy společnosti Uniprospe.eu tím pravým řešením pro vás. Chraňte přírodu a investujte bez rizika – vyplatí se to nejen vám.

You may also read!

Propanbutanové a propanové láhve až do domu? Brzy se bude jednat o běžnou službu

Využíváte ve své domácnosti propanbutanové láhve? Jste vášniví turisté a rádi si při kempování ohřejete jídlo na plynovém vařiči?

Read More...

Úsporná sprcha pomůže šetřit náklady za spotřebu vody

Je to životadárná kapalina a potřebujeme ji denně. Otázkou ovšem je, kolik litrů každý den vyplýtváme zbytečně, protože v úsporách

Read More...

Hledáte nové bydlení v Praze? Zkontrolujte nabídku volných bytů na Praze 3 a vyberte si ten svůj

Přejete si najít svůj byt snů a přestěhovat se někam, kde budete mít na dosah veškeré služby, ale zároveň

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu