S největší pravděpodobností bude rok 2023 v marketingu přelomovým. Změní jej umělá inteligence, o které se doposud spíše spekulovalo. Avšak nově jsou dostupné nástroje pro její praktické využití.
Už jste se možná setkali s chatbotem, u kterého jste si pravděpodobně delší dobu nebyli jistí, jestli mluvíte s člověkem, nebo s umělou inteligencí. Ne každý však potřebuje řešit call centrum. Obsah je důležitý pro každou firmu, Ať již jde o obsah textový, videoobsah nebo o obrazovou dokumentaci. A právě zde nastává obrovská změna. Firmy mohou nově využívat AI i pro tvorbu obsahu.
Tvorba textů umělou inteligencí výrazně pokročila
Dopomohl k tomu GPT3 – pokročilá verze modelu strojového učení neuronové sítě. Firmy vypustili zdarma ven generátory textů a ty dovedou být již velice dobře využitelné. Texty jsou smysluplné, unikání, a předpokládá se, že s využitím umělé inteligence dokážou firmy zrychlit tvorbu obsahu až desetinásobně.
Rok 2023 bude v marketingu díky AI přelomovým
Pokud jste si ještě do letošního roku nedali firemní předsevzetí, rozhodně by jím mělo být, že se zamyslíte nad tím, jak by zrovna vašemu businessu mohlo využití umělé inteligence prospět. Může být cestou ke snížení nákladů na marketing, k rozšíření marketingových aktivit i ke zkvalitnění obsahu. Firmy, které začnou rychleji využívat benefity umělé inteligence, získají náskok před konkurencí.
Nesnažte se stát odborníkem na AI. Na to jsou tady jiní
Na umělou inteligenci a její využití v marketingu se zaměřuje společnost PISALEK AI. Ta se rozhodla nabídnout rovnou možnost otestovat si AI v praxi. Připravila první blog psaný umělou inteligencí AI, který si můžete zcela zdarma vyzkoušet – publikovat v něm článek o své firmě, jenž pro vás nechá firma napsat umělou inteligencí.
Bojíte se umělé inteligence?
Někdo vidí v AI potenciál, jiní se bojí, kam se vše vyvine. Zejména milovníci sci-fi se sociálním podtextem či různé dystopické literatury, vědí, že bez regulací to nepůjde, a ani s nimi to nemusí pro lidstvo skončit slavně. Už jen množství dezinformací, které bude možné díky AI chrlit, je dostatečně děsivým. Nezisková organizace OpenAI, kterou založili Elon Musk a Sam Altman v roce 2015, se snaží o to, aby byl vývoj umělé inteligence bezpečným a sloužil ke prospěchu lidstva.