Zdravotní pojištění cizinců: nutnost pro příchozí pracující u nás

In Ekonomika

Bez zdravotního pojištění nikoho v Česku bezplatně neošetří. A zatímco našinci mají nárok na zdravotní pojištění v rámci tuzemského veřejného systému, všichni cizinci a jejich rodinní příslušníci musí uzavřít komerční zdravotní pojištění. Platí to samozřejmě pro příchozí, kteří splňují devadesát dní dočasného pobytu. V takovém případě mohou volit z různých komerčních produktů určených přímo pro ně, SV pojišťovna pak myslí i na ostatní členy rodiny.

Nutnost zdravotního pojištění

Coby agenturní zaměstnanci neodvádějí pojistné, proto nemají na bezplatnou zdravotní péči nárok. U agenturních zaměstnanců, kteří přijíždějí do Česka na zkušenou a využívají dočasných víz na devadesát dní, není tato situace nikterak výjimečná. Ve chvíli, kdy se jim pak stane nečekané zranění nebo nehoda, může vyvstat obrovský problém. Odborníci proto radí jediné – uzavřít zdravotní pojištění cizinců u komerční pojišťovny, například u SV pojišťovny, která myslí nejen na pracovníky, ale též na jejich rodinné příslušníky.

Dva základní produkty

Úrazy se ve stavebnictví stávají poměrně často, dojít může i k autonehodě se zranění. O důvody více, proč se pojistit od začátku pobytu v České republice a uzavřít pojistku „Standard“. Toto pojištění poskytuje základní nezbytnou a neodkladnou zdravotní péči při onemocnění či úrazu, nesmí jít ale o léčbu diagnóz, které byly stanoveny ještě před příjezdem do Česka (psychická a neurologická onemocnění, HIV, AIDS, kardiovaskulární choroby apod.). Pojistná částka činí 60 000 EUR, ve druhé variantě „Plus“ je pak o plných 80 000 EUR vyšší.

Pojištění pro manželky i děti

V poslední době nepřijíždějí do České republiky jen muži hledající práci, ale celé rodiny včetně manželek a partnerek nebo dětí. Samozřejmě pro ně platí rovněž povinnost se pojistit, pro doprovázející členy rodiny jsou určené další pojistné produkty. Verze „Baby“ se vztahuje na nejmenší děti včetně kojenců a batolat, „Kids+“ na děti ve školním věku a „Prenatal“ na těhotné ženy. Všichni ostatní mohou volit produkt „Komplex“ zahrnující většinu běžných pojistných událostí včetně stomatologického ošetření do výše 6 000 korun.

You may also read!

Jak zpestříte svůj milostný život?

Dlouhodobé vztahy vyžadují pořádnou porci práce. Dříve či později si totiž uvědomíte, že začínáte pozorovat prvotní náznaky nebezpečného stereotypu.

Read More...

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Mobile Sliding Menu