Zdravotní pojištění cizinců: nutnost pro příchozí pracující u nás

In Ekonomika

Bez zdravotního pojištění nikoho v Česku bezplatně neošetří. A zatímco našinci mají nárok na zdravotní pojištění v rámci tuzemského veřejného systému, všichni cizinci a jejich rodinní příslušníci musí uzavřít komerční zdravotní pojištění. Platí to samozřejmě pro příchozí, kteří splňují devadesát dní dočasného pobytu. V takovém případě mohou volit z různých komerčních produktů určených přímo pro ně, SV pojišťovna pak myslí i na ostatní členy rodiny.

Nutnost zdravotního pojištění

Coby agenturní zaměstnanci neodvádějí pojistné, proto nemají na bezplatnou zdravotní péči nárok. U agenturních zaměstnanců, kteří přijíždějí do Česka na zkušenou a využívají dočasných víz na devadesát dní, není tato situace nikterak výjimečná. Ve chvíli, kdy se jim pak stane nečekané zranění nebo nehoda, může vyvstat obrovský problém. Odborníci proto radí jediné – uzavřít zdravotní pojištění cizinců u komerční pojišťovny, například u SV pojišťovny, která myslí nejen na pracovníky, ale též na jejich rodinné příslušníky.

Dva základní produkty

Úrazy se ve stavebnictví stávají poměrně často, dojít může i k autonehodě se zranění. O důvody více, proč se pojistit od začátku pobytu v České republice a uzavřít pojistku „Standard“. Toto pojištění poskytuje základní nezbytnou a neodkladnou zdravotní péči při onemocnění či úrazu, nesmí jít ale o léčbu diagnóz, které byly stanoveny ještě před příjezdem do Česka (psychická a neurologická onemocnění, HIV, AIDS, kardiovaskulární choroby apod.). Pojistná částka činí 60 000 EUR, ve druhé variantě „Plus“ je pak o plných 80 000 EUR vyšší.

Pojištění pro manželky i děti

V poslední době nepřijíždějí do České republiky jen muži hledající práci, ale celé rodiny včetně manželek a partnerek nebo dětí. Samozřejmě pro ně platí rovněž povinnost se pojistit, pro doprovázející členy rodiny jsou určené další pojistné produkty. Verze „Baby“ se vztahuje na nejmenší děti včetně kojenců a batolat, „Kids+“ na děti ve školním věku a „Prenatal“ na těhotné ženy. Všichni ostatní mohou volit produkt „Komplex“ zahrnující většinu běžných pojistných událostí včetně stomatologického ošetření do výše 6 000 korun.

You may also read!

Hledáte kvalitní textilní galanterii? Nabízíme vám ji

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, zajisté uvítáte kvalitní textilní galanterii a další potřeby pro tvoření, které naleznete na

Read More...

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Mobile Sliding Menu