Chcete někam investovat, ale nejste zrovna milionář, abyste si mohl dovolit koupi něčeho většího? Nevadí. I běžný člověk může vložit své peníze do něčeho, co se zhodnocuje. Ony i samotné peníze nejsou zrovna nejlepší hodnotnou věcí, protože je ohrožují inflace, změny kurzů koruny atd. Co třeba zlato? Že nevíte, jak na to, abyste nekupili něco nekvalitního? Poradíme vám.
Investiční zlato – jak jej nakupovat?
Čím dražší daná investice je, tím rychleji se bude zhodnocovat. To je logické. Někomu možná přijde zbytečné koupit něco, co se za pár let zhodnotí pouze o tisíce. Myslete ale jako bohatí. Když si chcete spořit, máte nějaký účet v bankovním ústavu. A ani na něm vám nenaskakují vysoké částky. Zlato má tu výhodu, že investice do něj je prověřená desetiletími. U banky neví, kdy může zkrachovat. Pokud se tedy rozhodnete investovat do tohoto kovu, řiďte se pár pravidly. Jednak nakupujte u firmy s tradicí, zajištěna vám je spolehlivost a pravost produktu. Co se týká zlata, tak je dobré dívat se i na jeho původ. Například producenti ze Švýcarska jsou dobrou volbou. Pokud si kupujete takto hodnotný produkt, měl by mít osvědčení o původu. Tím je certifikát, nějaký dokument, v poslední době jsou populární hologramy. O co se jedná?
Švýcarské zlaté slitky s hologramem
Hologramy můžete vidět na bankovkách, stejně tak se vryt může aplikovat i do slitku. Tuto metodu můžeme vidět na švýcarských zlatých slitcích s hologramem od rafinérie Argor-Heraeus. Jde tak o investiční zlato, které je jedničkou v garanci ryzosti a původu. Samotný hologram je ražený do zadní strany slitku, takže jej nelze nijak odlepit nebo vyjmout. Přední strana je pak klasicky hladká jako u běžných zlatých slitků. Metodika vrytého otisku se nazývá Kinebar a jde o chráněnou obchodní známku společnosti Union Bank of Switzerland. Hledáte takové slitky? Obraťte se na Zlatovnu, jež působí u nás a na Slovensku.