Deset závažných chyb při komunikaci s opačným pohlavím

In Ostatní
  1. Nezaměřujte se na obecně přijímané postoje a tradice. Všechny stereotypy velmi omezují náš život a sedí jen v naší hlavě. To nám neumožňuje přijmout osobu takovou, jaká je – neustále chci v něm něco předělat „podle potřeby“.
  2. Nestavte iluze. Čím více fantazírujete, tím těžší bude vypořádat se s realitou. Snažte si nevytvářet dokonalé obrázky a sny, je těžší vidět za nimi skutečného člověka.
  3. Nepřeceňujte požadavky. Máme sklon myslet dopředu, jak by se mělo všechno odehrávat, ale realita dělá své vlastní úpravy.
  4. Nesnažte se předělat jinou osobu. Existuje názor, že mezi podobnými lidmi vzniká láska: myslí si, že milují podobné věci, stávají se jedním. To vše je dočasné: postupně si všimneme rozdílů a vnímáme je bolestně.  
  5. Nesnažte se ovládnout vztah. Touha udržet vše pod kontrolou nepovede k ničemu dobrému: každý miluje svobodu a nezávislost. Podívejte se také na druhou polovinu: jak to souvisí s příbuznými, přáteli, jak se choval/a ve vztahu dříve.
  6. Neztrácejte vztah podlézáním. Někteří jsou stále připraveni se ohýbat a přizpůsobovat se jiné osobě, věří, že tímto způsobem zajistí dlouhé a silné vztahy. Zapomínají však, že ostatní nebudou oceňovat a respektovat někoho, kdo necítí svou vlastní hodnotu a individualitu.
  7. Nerušit komunikaci. Stává se, že místo otevřeného dialogu začíná interakce, požadavky a diskuse o plánech, kritika, nároky a obvinění. Někteří mohou být uraženi, potichu a čekat, až druhá polovina uhodne všechno sama. Toto chování nepovede k ničemu dobrému.
  8. Nehrajte si s lidmi. Nikdy si nemůžete být jisti, že snadná aféra nebo vztah bez závazků se nezmění v něco silnějšího a jasnějšího. Po spuštění takových her můžete za ně draho zaplatit se zlomeným srdcem.
  9. Vzpomeňte si na „teorii banánů“. Na začátku vztahu se všichni snaží ukázat všechny své nejpozitivnější rysy a všechny špatné věci – všechny „shnilé banány“ – jsou skryty hluboko uvnitř. Dříve nebo později se tyto vlastnosti projeví. Možná byste je neměli od samého začátku skrývat, aby nedošlo ke zklamání.
  10. Strach je největší chyba. Ve vztahu se kolikrát bojíme otevřít cizímu člověku, přiblížit se mu.  Je však třeba si uvědomit, že každá chyba nám přináší neocenitelný zážitek, který se určitě bude v životě hodit.

 Zdroj:  Mind-control

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu