Deset závažných chyb při komunikaci s opačným pohlavím

In Ostatní
  1. Nezaměřujte se na obecně přijímané postoje a tradice. Všechny stereotypy velmi omezují náš život a sedí jen v naší hlavě. To nám neumožňuje přijmout osobu takovou, jaká je – neustále chci v něm něco předělat „podle potřeby“.
  2. Nestavte iluze. Čím více fantazírujete, tím těžší bude vypořádat se s realitou. Snažte si nevytvářet dokonalé obrázky a sny, je těžší vidět za nimi skutečného člověka.
  3. Nepřeceňujte požadavky. Máme sklon myslet dopředu, jak by se mělo všechno odehrávat, ale realita dělá své vlastní úpravy.
  4. Nesnažte se předělat jinou osobu. Existuje názor, že mezi podobnými lidmi vzniká láska: myslí si, že milují podobné věci, stávají se jedním. To vše je dočasné: postupně si všimneme rozdílů a vnímáme je bolestně.  
  5. Nesnažte se ovládnout vztah. Touha udržet vše pod kontrolou nepovede k ničemu dobrému: každý miluje svobodu a nezávislost. Podívejte se také na druhou polovinu: jak to souvisí s příbuznými, přáteli, jak se choval/a ve vztahu dříve.
  6. Neztrácejte vztah podlézáním. Někteří jsou stále připraveni se ohýbat a přizpůsobovat se jiné osobě, věří, že tímto způsobem zajistí dlouhé a silné vztahy. Zapomínají však, že ostatní nebudou oceňovat a respektovat někoho, kdo necítí svou vlastní hodnotu a individualitu.
  7. Nerušit komunikaci. Stává se, že místo otevřeného dialogu začíná interakce, požadavky a diskuse o plánech, kritika, nároky a obvinění. Někteří mohou být uraženi, potichu a čekat, až druhá polovina uhodne všechno sama. Toto chování nepovede k ničemu dobrému.
  8. Nehrajte si s lidmi. Nikdy si nemůžete být jisti, že snadná aféra nebo vztah bez závazků se nezmění v něco silnějšího a jasnějšího. Po spuštění takových her můžete za ně draho zaplatit se zlomeným srdcem.
  9. Vzpomeňte si na „teorii banánů“. Na začátku vztahu se všichni snaží ukázat všechny své nejpozitivnější rysy a všechny špatné věci – všechny „shnilé banány“ – jsou skryty hluboko uvnitř. Dříve nebo později se tyto vlastnosti projeví. Možná byste je neměli od samého začátku skrývat, aby nedošlo ke zklamání.
  10. Strach je největší chyba. Ve vztahu se kolikrát bojíme otevřít cizímu člověku, přiblížit se mu.  Je však třeba si uvědomit, že každá chyba nám přináší neocenitelný zážitek, který se určitě bude v životě hodit.

 Zdroj:  Mind-control

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu