Co je koronavirus: 10 zajímavých faktů

In Zdraví a výživa
  1. Přes hojnost děsivých příspěvků na sociálních sítích není koronavirus horší než ARI. Většina pacientů přežije mírnou formu viru a rychle se zotaví. Průměrná doba trvání onemocnění je dva týdny. Je důležité poznamenat, že to není důvod, proč se nechránit již známými metodami.
  2. Jak víte, koronavirus je obrovská rodina virů, pojmenovaná tak kvůli své vnější podobnosti s koronou. Mnoho případů pneumonie se vyskytlo po celém světě téměř od příchodu lidstva. V roce 1997 bylo zaznamenáno první ohnisko pneumonie způsobené koronavirem.  Překvapivě, téměř každý člověk dostal tento virus, aniž by si to uvědomil.
  3. Ve skutečnosti není koronavirus o nic horší než chřipka nebo SARS. To neznamená, že pneumonie způsobená virem není nebezpečná. Nemoc nepředstavuje pro mladé tělo žádné riziko, přesto raději navštivte lékaře. Pokud onemocníte koronavirem, nepropadejte panice, nepomůže to již oslabenému tělu.
  4. Jak je uvedeno v tomto článku, rodina koronavirů je různorodá. Vědci dnes mají více než 40 druhů. Výhonky pomáhají virům dostat se přes membránu přímo do buňky. Dělají to tak, že je imunitní systém nemůže rozpoznat, přičemž je vezme za užitečné látky.
  5. Život viru je jednoduchý a spočívá v potřebě nosiče. V lidském nebo zvířecím těle koronavirus nežije dlouho, je to otázka hodin.  
  6. Zatížení nemocnic: 20% nemocných infikovaných v Číně potřebovalo léčení několik týdnů. V Číně je počet nemocničních lůžek 0,4% populace (tj. 4 z každých 1000 lidí může být hospitalizováno současně). Je zřejmé, že mnoho z těchto lůžek již někdo obývá.  V jiných zemích například v Japonsku je 1,3% lůžek, v Itálii 0,3% lůžek.
  7. Pokud má osoba další závažné onemocnění (srdeční problémy, rakovina, cukrovka, vysoký krevní tlak, astma), úmrtnost se výrazně zvyšuje.
  8. Čím jste mladší, tím méně pravděpodobně zemřete. U dětí mladších 10 let nejsou žádné úmrtí. U žen je z nějakého důvodu úmrtnost asi poloviční než úmrtnost mužů. Po infikování již porodilo 9 žen. V žádném případě nebyl virus přenesen na dítě.
  9. Počet infikovaných v Číně každý týden výrazně klesá.  A zde hrají roli dva faktory – zcela izolovaná provincie Hubei (to samozřejmě lze provést pouze v autoritářské zemi). Pouze ve Wu-chanu je 1800 týmů, z nichž každý má alespoň 5 lidí. Také v jiných provinciích.
  10. U lidí způsobují koronaviry akutní respirační infekce, SARS a gastroenteritidu. U dětí je možná bronchitida a pneumonie. Viry rodu Betacoronavirus jsou obzvláště nebezpečné pro člověka.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Vhodně nastavená PPC reklama dokáže vašemu obchodu zajistit velké množství objednávek. Jak vše správně nastavit?

Oblast internetového marketingu je velmi složitým a neustále se měnícím organismem. Existuje nepočitatelné množství možností propagace, přičemž každá z

Read More...

Co by mělo být základem vaší online propagace? Buďte na prvních místech ve vyhledávání

Dnešní doba přímo vybízí k používání síly internetu pro účely propagace. Především majitelé e-shopů musí tuto oblast sledovat každým

Read More...

Kvalitní koberec je k nezaplacení

Vzhledem k tomu, jak velké množství druhů podlahových krytin je možné v současné době koupit, není vůbec divu, že

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu